Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centras http://auleliuvgn.home.creation.lt/rss TIKRIAUSIAI JUS KAŽKAS SUKLAIDINO. JEI IEŠKOTE ANYKŠČIŲ RAJONO ŠEIMOS IR VAIKO GEROVĖS CENTRO SVETAINĖS - JOS ADRESAS WWW.ANYKSCIUSVGC.LT Čia galite rasti tik iki 2019-liepos-29 dienos aktualią informaciją!

]]>
4655 Wed, 19 August 2020 10:08:18
S V E T A I N Ė * A T N A U J I N A M A Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro svetainė atnaujinama. Nuo 2019 liepos 29 d. informacija talpinama naujoje svetainės versijoje (www.auleliai.lt). Informacija, tuo metu buvusi senoje versijoje, copy/paste būdu perkelta į naują. Palaipsniui bus redaguojama, atnaujinama... Pastabas ir pageidavimus dėl naujos svetainės rašykite el. paštu zenonas@auleliai.lt Jei šioje versijoje buvo labai ribotos galimybės ką nors keisti, tai naujojoje beveik viską bus galima daryti taip kaip norėsime. 

Beje, galima prisiminti ir pirmąją AVGN svetainę, veikusią 2006-2013 metais

]]>
4254 Mon, 29 July 2019 03:07:02
Krekenavos apžvalgos bokšte... Lankėmės Krekenavos apžvalgos bokšte, regioniniame parke suposi, vaikščiojo pojūčių taku, sėmėsi medžio energijos iš Medžio lovos, bandė laimę labirinte. Buvome Pašilių stumbryne, bei apžiūrėjome Rupužėno partizanų žemines.

]]>
4249 Sun, 21 July 2019 11:07:25
„Mikadoro“ žirgyne... Vaikų įsimintinos ir mielos akimirkos „Mikadoro“ žirgyne...

]]>
4247 Mon, 08 July 2019 12:07:06
Šiukšlių rūšiavimo diena Liepos pradžioje paminėta šiukšlių rūšiavimo dieną Užpalių kultūros namuose. Taip pat pratęsėm, plenero su dailininku V. Kusu, parodų ciklą. Apvažiavę visas vietoves, iš kur buvo susirinkę plenero dalyviai, esam vėl Užpaliuose. O spalio mėn. su paveikslais esame pakviesti į Palangą - V. Kuso galeriją.

]]>
4246 Mon, 08 July 2019 12:07:01
„Chemijos stebuklai“ Liepos 3 d. mus aplankė „mobilioji bioklasė“ - Vilniaus universiteto studentai. Visi galėjome pasijusti svarbūs ir reikšmingi, galėdami pasinerti į išradimų pasaulį... Maišydami šarminius bei rūgštinius tirpalus gavome gerą nuotaiką, puikias emocijas. Visi ragavome azote šaldytų bananų, kukurūzų, kuriuos kramtantant iš burnos veržėsi garai. Stebėjome kaip į azotą įmesta gėlytė per kelias minutes sutrupa. Viską vainikavo azoto ir karšto vandens pagalba išgauti galingi garų patalai... Ačiū, šauniai komandai, suteikusiai galimybę pasijusti burtininkais!

]]>
4245 Mon, 08 July 2019 11:07:10
Liepos 6-oji 21:00 Liepos 6d. 21 val.Svėdasų miestelyje, prie paminklo skirto Lietuvos kovotojams už Lietuvos laisvę, Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro globotiniai kartu su Svėdasų bendruomene giedojo Tautišką giesmę.                                                                                           Soc. darbuotoja A.Giliauskienė

]]>
4239 Mon, 08 July 2019 10:07:35
Bendruomeniniai vaikų globos namai visų pirma turi būti namai Sumažintas globos namų variantas ar vis tik tikri namai? Kalbant apie bendruomeninius vaikų globos namus, pasak institucinės globos pertvarkos ekspertų, būtina sudaryti tokias sąlygas, kad vaikai jaustųsi augantys savo, o ne valdiškuose namuose, būtų šeimos aplinkoje, bendruomenės apsuptyje, kaip kiekvienas iš mūsų. Tai yra esminis momentas, lemiantis takoskyrą nuo institucijos.

Šią savaitę institucinės globos pertvarkos projekto iniciatyva surengtoje nacionalinėje apskrito stalo diskusijoje Vilniuje apie šeimos modelio bendruomeninių vaikų globos namų paslaugų teikimo tėvų globos netekusiems vaikams ir jų šeimoms aktualijas diskutuota su Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Utenos regionų atstovais.

Praėjusią savaitę tokio formato susitikime Šiauliuose savo patirtį ir lūkesčius išsakė Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Telšių ir Tauragės regionų savivaldybių, globos institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai.

„Tai ne darbas – tai gyvenimas. Žiūri kaip į savo vaiką savo šeimoje ir savo namuose, taikai metodus, kylančius iš natūralios tėviškos ir motiniškos prigimties“, – apie savo darbo specifiką kalbėjo paslaugą teikiantys specialistai.

Diskusijoje iš praktinės pusės analizuoti tokie paslaugos teikimo aspektai, kaip vaikų ir darbuotojų adaptacija naujose aplinkybėse, iškylantys sunkumai ir jų sprendimo būdai, socialinių paslaugų teikimo ypatumai, vaikų savarankiškumo ugdymas teikiant paslaugas bendruomeniniuose vaikų globos namuose ir kiti.

Kaip pastebi paslaugų patikras atliekantys pertvarkos ekspertai, kuriant šeimos aplinką svaresnis dėmesys turėtų būti skiriamas kambarių ir bendrų erdvių įrengimui, mat pastebima, kad juose vis dar trūksta jaukumo, asmeniškumo, privatumo.

Ypač svarbu pastebėti kiekvieną vaiką asmeniškai, skirti jam individualų dėmesį. Anot ekspertų, bendruomeniniuose vaikų globos namuose aktualu dirbti ne su grupe, o auginti konkretų vaiką. Svarbu, kad kiekvienas vaikas turėtų savą suaugusįjį, kuriuo gali pasikliauti, atsiremti, pasitarti ir išsipasakoti. Reikia padėti išmokti šeimos tradicijų ir jas perimti, kad šeimos supratimą ir įgūdžius užaugę vaikai išsineštų į savarankišką gyvenimą.

Paslaugų teikėjams, kaip atskleidė diskusijos, tenka spręsti iššūkius, susijusius su darbo organizavimu vaikų ar darbuotojų atostogų metu, ligos atveju, kokybišku individualių socialinės globos planų parengimu ir operatyviu atnaujinimu, viešųjų pirkimų organizavimu. Tokio pobūdžio susitikimai ypač naudingi tuo, kad galima su atsakingų institucijų atstovais ir ekspertais prie bendro stalo, gyvai ieškoti geriausių išeičių.

Institucinės globos pertvarka siekiama, kad be tėvų globos likusiems vaikams netektų augti globos namuose, kad šilumą ir rūpestį vaikai rastų įtėvių ir globėjų šeimose. Arba, šiuo metu dar nesant pakankamai išplėtotam globėjų tinklui, galėtų augti šeimos modelio bendruomeniniuose vaikų globos namuose, kurie užtikrina vaikų integraciją į bendruomenę, sudaro galimybes augti aplinkoje, kuri yra artima šeimos aplinkai, įgyti savarankiškam gyvenimui svarbius įgūdžius.

Nuostata, kad infrastruktūros, kuriose teikiama institucinė globa, turi būti mažos ir kuriamos remiantis vaiko teisių reikalavimais bei vaiko poreikiais, ir tokiose aplinkose, kurios atitinka šeimos ar mažos grupės aplinką tiek, kiek tai įmanoma, yra įtvirtinta ir Jungtinių Tautų Vaiko alternatyvios globos gairėse. Tokie maži nameliai ar butai, kuriuose gali gyventi tėvų globos netekę vaikai, turėtų būti ne tik vieta, artima šeimos aplinkai, bet ir neišsiskirianti iš bendros aplinkos, neatribota nuo kaimynų ir neturinti jokių skiriamųjų ženklų.

Kaip akcentuoja užsienio ir Lietuvos ekspertai, tiek išorinė, tiek vidinė aplinka, kurioje gyvena vaikas, turi didelę reikšmę vaiko sėkmingai raidai ir tolimesniam įsitvirtinimui gyvenime. Dėl to ypač svarbu tai, kad bendruomeniniuose vaikų globos namuose turi iš esmės keistis darbo su vaikais pobūdis bei turinys.

Bendruomeniniai vaikų globos namai – tai trumpalaikę ar ilgalaikę socialinę globą teikianti socialinės globos įstaiga, kurioje bendruomenėje, atskirose patalpose (name, bute, kotedže) pagal šeimai artimos aplinkos modelį namų aplinkoje gyvena ne daugiau kaip 8 vaikai (rekomenduotina, kad šis skaičius būtų mažesnis). Jiems sudaromos sąlygos gauti reikalingas paslaugas bei turiningai leisti laisvalaikį bendruomenėje.

]]>
4198 Fri, 07 June 2019 10:06:16
„Bėk bėk žirgeli..." „Bėk bėk žirgeli..." šventėje

]]>
4197 Thu, 06 June 2019 10:06:47
Kornelijos darbų paroda Utenoje Akimirkos iš Kornelijos tapybos darbų parodos atidarymo, kuris vyko Utenos A.ir M. Miškinių bibliotekos galerijoje. Paroda vyks visą gegužės mėnesį.

]]>
4144 Wed, 08 May 2019 11:05:28
Grožėjomės pavasario žaluma nuo lajų tako. Grožėjomės pavasario žaluma nuo lajų tako.

]]>
4142 Wed, 08 May 2019 01:05:00
Šuns diena Balandžio 24 d. paminėjome šuns dieną. Ta proga mus aplankė užpalietės su vaidinimu apie šunelius. Taip pat turėjome svečiuose kinologą iš Utenos policijos greito reagavimo skyriaus su dviem šuneliais. Buvo smagi diena!

]]>
4131 Sun, 05 May 2019 08:05:48
Verbų sekmadienis Dalyvavome Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vykusiose Verbų sekmadienio mišiose

 

]]>
4099 Wed, 17 April 2019 09:04:36
Atvirų durų dienos Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje Balandžio 10-11 dienomis Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje vyko Atvirų durų dienos. Čia apsilankė ir mūsų globotiniai, ketinantys ten įgyti profesiją, baigę 10 kl. Arnui, Paulai ir Ramūnui patiko mokyklos atmosfera, aplinka. Turėjome galimybę apžiūrėti mokomuosius kabinetus, bendrabutį, technines patalpas, sporto salę, susipažinome su įvairiomis veiklomis, turėjome atlikti praktines užduotis, teko ir parungtyniauti.

]]>
4093 Sun, 14 April 2019 05:04:21
Anykščių regioninio parko lankytojų centre Apsilankėme regioninio parko lankytojų centre. Gavome informacijos apie Anykščių regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, lankytinas vietas. Vaikai sėkmingai įveikė užduotį, sudėjo dėlionę „Puntuko akmuo“.

 

]]>
4082 Sun, 07 April 2019 08:04:36
Sekmadienis Duokiškyje Sekmadienio popietę su vaikais svečiavomės Duokiškyje (Rokiškio rajonas). Buvome pakviesti pažiūrėti Bajorų teatro „Šnekutis" komediją - „Apgamas ant nosies". Po vaidinimo aplankėme virš 100 kiškučių, kurie buvo dovanoti Duokiškio žmonių Lietuvos šimtmečio proga, miestelio bendruomenei. Prisiminimui mažieji parsivežė po kiškutį dovanų. Vaikai nuvežė irgi dovanelę - saldainiukų su savo pieštais piešinukais.

]]>
4071 Sun, 31 March 2019 20:03:16
KOVO 29 d. NATO dienos minėjimas.  

 Kiekvienas žinome kaip svarbu turėti draugą, ypač kai esame vaikai. Ir štai kovo 29 d. bičiulių gretas papildė septyni obeliečiai – vaikų globos namų kolektyvas „Mes“. Šis smagus jaunimas džiugino mus savo dainomis, šokiais... Susipažinę kovą, jau balandžio mėnesį vyksime į Obelius sudalyvauti jų rengiamame respublikiniame sporto ir menų festivalyje „Nuoširdumo keliu“. Pasibaigus koncertui, visi sykiu turėjome nuostabią galimybę susipažinti su Lietuvos karinių jūros laivyno pajėgų kariškiais. Kolkas įsivaizdavę Klaipėdą, tiesiog, kaip uostamiestį, dabar stebėdami laivus vaikai, tikrai, prisimins bendravimą su kariškiais. Pamąstys: tas laivas, turbūt, plaukia 40 km/h greičiu, o tas toliau prišvartuotas - gal paruoštas greitam reagavimui? Pamatę aprangą supras, kokį laipsnį turi jūreivis. Prisimins pasakojimą apie piratus, misiją „Sofija“, kurios epizodą stebėjome per ekraną, kaip atrodo sausakimšas žmonių laivelis, kaip vyksta gelbėjimas, patikra, išlaipinimas... Buvo įdomu klausytis tiek vaikui, tiek suaugusiam. Džiaugiamės ne tik gautomis žiniomis, bet ir paprastu šiltu bendravimu. Tuo pačiu norime padėkoti visiems dalyviams, kolektyvo vadovei, kariškiams, Birutei Minutkienei - be jūsų visų nebūtų buvę tiek šilumos! Tikimės dar daug gražių akimirkų praleisti kartu.

FOTO

]]>
4044 Sun, 31 March 2019 04:03:16
KOVO MĖNUO - SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ (atnaujinta) Visą kovo mėnesį  „Vaikų linija“ kviečia švietimo ir ugdymo įstaigas savo bendruomenėms organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Siekdama suteikti informacijos, idėjų ir veiklų pavyzdžių, ką galima organizuoti ir į kokias veiklas įtraukti vaikus per Sąmoningumo didinimo mėnesį BE PATYČIŲ, „Vaikų linija“  kampanijos BE PATYČIŲ svetainėje  bepatyciu.lt  įstaigoms pateiks rekomendacijas veikloms.

Mūsų įstaiga, tęsdama tradicijas taip pat jungiasi prie šios kampanijos

RENGINIŲ PLANAS

Jau įvyko:

Bendruomeniniai vaikų globos namai

Kovo 13 d. naudingai ir jaukiai praleidome valandėlę „Šypsena įveiksime Pyktuką" Anykščių Viešojoje bibliotekoje. Dalinomės istorijomis apie draugus, mokėmės gražaus, gero elgesio su jais. Mokėmės suprasti, kas šypsosi, užuot tūžęs, tas visada stipresnis.
Skaitėme visi bendrą knygą „Liūtas Paryžiuje“. Skaitysime šeimynoje bibliotekininkių pasiūlytą knygelę „Grįžimo istorija“.
Manome, jog po šios popietės tapome dar draugiškesniais.

 

 

 

 

IV šeimyna

Kovo 15 d. 16 val. IV šeimynos globotiniai žiūrėjo filmą „Nekentėk tyloje“, skirtą „Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių“. Po filmo peržiūros vyko diskusijos. Globotiniai diskutavo apie patyčias, jų daromą žalą tiek mažam, tiek vyresnio amžiaus vaikui. Vaikai diskusijos metu iškėlė svarbiausią mintį, kad patyrus patyčias reikia netylėti, bet pasisakyti artimam draugui arba suaugusiam, kaip aš jaučiuosi, kaip yra man sunku. Patarkite kaip man elgtis.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė

 

 

****************************

Štai dar vienas mūsų bendruomenės renginys, skirtas prevenciniam mėnesiui prieš patyčias. Dalyvavo Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos mokinė Aušrinė Neniškytė. Skambėjo gražios dainos ir jautrūs žodžiai apie toleranciją, draugystę... Aktyviai dalyvavome judriuose žaidimuose, bandėme atpažinti jausmus, lavinti dėmesingumą. O pabaigai išragavome draugiškumo popietei suneštus pyragus, kuriuos kepė vaikai, padedami darbuotojų.

FOTO

********************

Bendruomeniniuose vaikų globos namuose vyko diskusija ir plakato kūrimas Patyčioms - NE". Kviečiame kiekvieną iš mūsų nepritarti patyčioms ir jas stabdyti. Nelikime abejingi patyčioms. NEUŽMERKIM AKIŲ!

FOTO

********************

Kovo 22 dieną AŠVGC vaikai dalyvavo paskaitoje-diskusijoje „Elektroninės patyčios“, kurios metu buvo aptarta elektroninių patyčių samprata, prisiminta, kas yra sekstingas, pristatyta elektroninių patyčių paplitimo statistika paauglių tarpe Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse. Vaikams buvo pateiktos rekomendacijos ką daryti, susidūrus su elektroninėmis patyčiomis. Po teorinės paskaitos vyko diskusija ir paskaitos apibendrinimas.

 

********************

********************

III šeimyna žiūrėjo ir aptarė filmą apie patyčias...

********************

Kovo 25 dieną 1-oje šeimynoje vyko žaidimų popietė „Mokomės žaisti ir dirbti draugiškai", skirta „Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių". Globotiniai rūpestingai ruošėsi popietei. Prisiminė vaikystės žaidimus, kokie mėgstamiausi žaidimai dabar. Vaikai pritarė minčiai, kad žaidimas yra būtinas žmogui formuotis, jis padeda ugdyti draugiškumą,  socializacijos įgūdžius ir kūrybingumą. Žaisdami globotiniai geriau pažino vieni kitus, buvo lavinamas dėmesingumas, pagerino kalbos žinias ir išradingumą. 

]]>
4015 Fri, 29 March 2019 12:03:52
Juokas - geriausias vaistas Juokas – geriausias ir nieko nekainuojantis vaistas, kuris visada yra šalia. Taigi svarbiausia – pripildyti savo gyvenimą įvairia džiaugsmą bei malonumą teikiančia veikla.

 Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės padovanojo mums puikią šventę. Sužinojome apie juoko poveikį sveikatai, žaidėme žaidimus, kartu  kūrėme laimės plakatą, o vakare pasigaminome iš viešnių gautų daržovių juoko salotas ir kartu visi vaišinomės. Nuotaika buvo puiki ir šventinė.

]]>
4057 Thu, 21 March 2019 10:03:10
Medaliai!!! Kovo 17d. Diana Balužytė įteikė medalius Paulai ir Ligitai. Merginos iškovojo 3 vietą Utenoje vykusiame merginų futbolo varžybų finale. Džiaugiamės bendradarbiavimu.


]]>
4049 Sun, 17 March 2019 10:03:14
Kovo 15 dieną svečiuose rašytoja Kovo 15 d. 15 val. pas mus svečiavosi vaikų rašytoja - Lina Matiukaitė. Džiaugiamės šiltu susitikimu su rašytoja. Vaikai sužinojo apie knygelių atsiradimo kelią. Išmoko naujų, smagių žaidimų. Kiekvienas gavo atsakymus į jiems iškilusius klausimus. Labai dėkojam už nuoširdų bendravimą, galimybę susipažinti... Tikimės susitikti ir kitą sykį.

 

 

 

]]>
4034 Fri, 15 March 2019 20:03:30
Utenos gyvūnų globos namuose. Kovo mėnuo - Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių. Patyčias patiria ne tik žmonės, bet ir bejėgiai gyvūnėliai, kurie patys negeba apsiginti, pasiguosti, paprašyti pagalbos. 3 šeimynos vaikai nutarė aplankyti beglobius gyvūnėlius ir juos paremti. Kovo 13-os dienos popietę apsilankėme Utenos gyvūnų globos namuose. Kiekvienas vaikas, iš savo gaunamų kišenpinigių, paskyrė po 5 eurus ir nupirko gyvūnėliams maistelio. Gyvūnų globos namų darbuotoja papasakojo gyvūnėlių patekimo istorijas, jų ligas, problemas. Vaikai žaidė su kačiukais, meiliai glostė šuniukus, juos išvedė pasivaikščioti po kiemą. Kiekvieno akutėse švietė meilė gyvūnėliams, užuojauta sergantiems. Ieva vis kartojo, kad čia galėtų praleisti visą dieną. Šią dieną Kornelija šventė savo 16-ąjį gimtadienį. Ji labai džiaugėsi, kad mūsų išvyka sutapo su jos švente ir, kad ji, nors ir nedidele pagalba, prisidėjo prie šių gyvūnėlių gerovės. Namuose Kornelijos laukė didžiulis tortas ir nuoširdūs draugų ir darbuotojų sveikinimai.

]]>
4048 Thu, 14 March 2019 05:03:07
Kovo 11 d. paminėjimas  

 

Kovo 11 d. paminėjimas Kaniūkuose. Smagios dainos, linksmi šokiai, skanios vaišės. Ačiū Rimai Vigėlienei už pakvietimą. Dalyvavo III šeimynos atstovai.

O Bendruomeninių vaikų globos namų vaikai ir darbuotojos šventė Anykščių miesto renginiuose.

FOTO

]]>
4039 Mon, 11 March 2019 07:03:25
Šeštadienio išvyka Šeštadienio popietę 3 šeimyna išsiruošė į pažintinę kelionę po Anykščių miestą. Grožėjomės nuostabia, pavasariu alsuojančia, gamta. Ugnius miške atrado neįprastai atrodančią eglutę ir panoro prie jos nusifotografuoti. Didelis iššūkis visiems buvo užkopti į Laimės žiburį. Aplankėme, ant kalno esantį, rašytojo J. Biliūno kapą. Ugnius prisiminė J. Biliūno parašytą apsakymą „Kliudžiau". Vėliau klaidžiojom Anykščių gatvelėmis, atradom dar nematytų vietovių. Pavargę atsipūtėme picerijoje.

]]>
4046 Sun, 10 March 2019 12:03:51
Užgavėnės 2019 Kovo 5-oji buvo neįprasta diena mūsų centre. Nuo pat ryto kvepėjo kepamais blynais. Po pietų kieme pasirodė kaukėtieji - čigonai, ubagai, velniai, besipykstantys Lašininis su Kanapiniu. Tarp jų užvirė įnirtinga kova. Visi dalyviai susiskirstė į dvi komandas - Lašininio ir Kanapinio. Į žaidimus buvo įtraukti ir darbuotojai, kurie labai noriai ir aktyviai dalyvavo. Salėje aidėjo palaikymo šūksniai, juokas. Už aktyvų dalyvavimą laukė prizai, „saldainių lietus." Su trenksmais, žaidimais, dainomis buvo vejama žiema iš kiemo. Pertraukėlių metu visi skubėjo prie vaišių stalo, nukrauto blynais, lašiniais. Nors lauke ir siautėjo didžiulis vėjas, bet Morė buvo sudeginta katilinės pečiuje.

]]>
4047 Wed, 06 March 2019 12:03:36
Apie mus rašo... http://lietuve.lt/kurybiniais-darbais-stipriname-gimtaja-sali/?v=c562607189d7

]]>
4025 Tue, 05 March 2019 01:03:28
Paklausi specialybė šiandien. Susitikimas Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centre vasario 27 d. 15:00 val. vyko susitikimas su Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Utenos jaunimo užimtumo Anykščių skyriaus jaunimo darbo centro vyr. specialiste Vilma Krivickiene. Susitikime dalyvavo vyresnio amžiaus globotiniai (rūpintiniai). Specialistė pristatė įsidarbinimo galimybes Lietuvoje, pateikė globotiniams (rūpintiniams) šiais metais paklausių specialybių sąrašą, supažindino su bedarbystės statistika mūsų rajone.

            Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė

 

]]>
4016 Thu, 28 February 2019 01:02:46
DALYVAVIMAS SUSITIKIME 2019 m. vasario 15 d. Globos centro  atstovės I. Lackuvienė, E. Berniūnienė bei D. Rancevienė dalyvavo susitikime su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities skyriaus vedėja Irena Gaigaliene, kuris vyko Anykščiuose. Susitikimo metu buvo pateikta informacija apie vaiko teisių apsaugos sistemos naujoves bei aktualijas.

]]>
4001 Sun, 17 February 2019 05:02:31
GIMK PROGRAMOS MOKYMŲ BAIGIMO PAŽYMĖJIMŲ ĮTEIKIMAS 2019 m. sausio 17 d. Globos centro atestuotos GIMK socialinės darbuotojos E. Berniūnienė ir I. Lackuvienė organizavo GIMK programos pagrindinių ir specializuotų kursų baigimo pažymėjimų įteikimo šventę penkioms šeimoms, baigusioms mokymus. Į susitikimą buvo pakviestos globojimo patirtį jau turinti globotoja Ingrida Buitvydienė bei socialinė darbuotoja, atliekanti globos koordinatoriaus funkcijas Daina Rancevienė, kad pasidalintų su būsimais globotojais jau turima globos ir darbo patirtimi. Renginyje taip pat dalyvavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovės L. Zukienė ir A. Palaimienė.

 

 

]]>
4000 Sun, 17 February 2019 05:02:24
Vasario 16-oji ne vien Auleliuos... Vasario 16-ąją dieną, 101 Lietuvos valstybės atkūrimo  metinių rytą, pradėjome iškilmingu 6 metrų ilgio Lietuvos trispalvės nešimu per Aulelius. Šią vėliavą mums maloniai sutiko paskolinti Birutė Minutkienė iš Užpalių, kuri ir papasakojo vėliavos istoriją.

 Pasirodo vėliava pasiūta pirmaisiais Sąjūdžio metais, buvo nešama įvairiose eitynėse, dalyvavo mitinguose, pabuvojo Katedros aikštėje.  Įrėminta specialiame rėme plaukė Šventosios upe kartu su baidarininkais.  Kartu su Lietuvos futbolo fanais kaip simbolis keliauja į futbolo čempionatus.

Vėliau salėje vaikai deklamavo eilėraščius, šeimynos  parodė plakatus, sukurtus Lietuvos tema, mažasis Rokutis su  darbuotoja Vida padainavo dainelę apie trispalvę.

 12:30 išvykome į Užpalius, kur  vyko mūsų globotinės Kornelijos Gogelytės karpinių ir tapybos darbų parodos atidarymas. Užpalių tilto  atsiradimo istorijos  iš jį stačiusio architekto  Sabalio dukters lūpų. Žaliaduonio teatro aktoriai skaitė P. Širvio ir S. Nėries eiles.

Vėliau nuvykome į Uteną kur klausėmės šventinio koncerto skirto vasario 16 dienos paminėjimui.

]]>
3998 Sat, 16 February 2019 07:02:58
Kornelijos pirmoji paroda Vasario 9 d. Užpaliuose vyko Kornelijos tapybos darbų ekspozicijos paruošimas. Į pagalbą keliavo visi Kornelijos draugai... Birutė Minutkienė - kultūros namų vadovė, parengė mums dar smagių rungčių, žaidimų. Popietę pratęsėme dvaro žirgyne, kuriame keletą valandų dar skambėjo vaikų juokas, dainos, smagios užduotys, linksmos pamokos... Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su Birute, ačiū už turiningą laiką!

]]>
3991 Sat, 09 February 2019 07:02:23
Seniai besmegeniai... Vasario 3 dieną Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centre vyko sniego senių besmegenių šventė. Šventės metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų: lipdė besmegenius, žaidė žaidimus. Sniego seniams besmegeniams netgi sugalvojo vardus: pirmadienis, trečiadienis ir penktadienis.

]]>
3990 Wed, 06 February 2019 12:02:12
Futbolininkės... Sausio 26 d. Ligita ir Paula dalyvavo Utenoje, draugiškose futbolo varžybose, kuriose žaidė su Utenos bei Kauno merginų komandomis. KTVM kūno kultūros mokytoja - Diana Balužytė  ima jau ne pirmą sykį mūsų mergaites žaisti krepšinį, futbolą. Taip pat suorganizuoja bendras varžybas Kupiškyje. Diana džiaugiasi merginų užsidegimu sportuoti. Mes irgi džiaugiamės sugebėjimu motyvuoti vaikus ir bendradarbiavimu! Tuo pačiu labai norime pasveikinti tave, Diana, patekus i geriausių Lietuvos mokytojų penketuką. Linkime energijos, jėgų, naujų idėjų!

]]>
3977 Sun, 27 January 2019 11:01:30
P A R O D A SKELBIMAS

]]>
3975 Sun, 27 January 2019 11:01:03
Vilnos vėlimas Paskutinio sausio šeštadienio popietė neprailgo kai mus aplankė amatininkė - Asta Medinienė. Ji supažindino mus su vilnos vėlimo technikomis. Smagu buvo žiūrėti į vaikų užsispyrimą nuvelti pasirinktą darbelį. Kantrybės reikėjo nemažai, nes pirštinaičių, tapkyčių vėlimas truko įtemptas 3 valandas! Mūsų mažėliai džiaugėsi pavykusiomis spalvingomis gėlytėmis. Laikas praskriejo nepastebimai. Pabaigoje darbų laukė ką tik iškeptas pyragas. Esame labai dėkingi Astai už paaukotą mums laiką, suteiktą galimybę atrasti naują veiklą bei priemones.

FOTO

]]>
3976 Sun, 27 January 2019 10:01:00
„Zumba" Auleliuose... Penktadienio vakarai su „Zumba" trenere Jurgita Vitkovskaja, kuri visada atveža gerą nuotaiką, smagią muziką ir visi kartu sukuriame karštą aplinką. Ačiū, Jurgita, už suteiktą dovaną mūsų vaikams!!! Visi laukiame kiekvieno ateinančio mūsų susitikimo...

]]>
3961 Sat, 19 January 2019 02:01:18
Anykščiuose... žiema... Anykščiuose...

]]>
3965 Mon, 14 January 2019 09:01:19
Atėjus Naujiems 2019 svečiuojamėms Utenoje Atėjus Naujiems 2019 svečiuojamėms Utenoje... Žiūrim kaip Grinčas pavogė Kalėdas ir pozuojame su vienu iš Uteną užkariavusių baltųjų lokių. 

]]>
3939 Fri, 04 January 2019 06:01:24
Kalėdos 2018 Daujočiuose       FOTOREPORTAŽAS

]]>
3962 Fri, 28 December 2018 04:12:05
O kaip atrodo Rokiškio eglutė? Vakariniame Rokiškyje...

]]>
3921 Wed, 26 December 2018 07:12:55
Šventėje Užpaliuose... Kaip smagu būti pakviestiems į šventę! Gruodžio 8 d. smagiai leidome laiką V. Jovarienės ir B. Minutkienės surengtoje šventėje arklio dienai paminėti. Vykome į Užpalius - buvusį dvaro žirgyną. Aplankėme visas menes, kuriose radome skirtingas, linksmas edukacines programas. Prisiminėm senuosius papročius, klausėmės Ievutės ir vadovės Sigutės K. kankliavimo, birbynės skambesio. Pasakorės pasakojimo, senų eilių iš pačios šeimininkės lūpų. Ta proga mūsų mergaitė Martina įteikė šeimininkei nuostabią dovanėlę - savos kūrybos eiles „Kaip pasiilgau žirgo". Likusios mergaitės atvežė bendrai su „Artistuko" vaikais tapytus paveikslus. Kitoje menėje žolininkė susidomėjusiems augalais pasakojo apie jų gydomąsias savybes, išvaizdą, rinkimo laiką... Senojoje mokykloje teko ne tik pasimokyti, padainuoti, pašokti, bet ir paklūpėti kampe ant žirnių. Keliaujam toliau... Juozo-Tumo Vaižganto gimnazijos antrokai papasakojo duonelės kepimo kelią, bei pavaišino iškepta duona su medumi. Dar išgirdom pasakojimą apie vietinius piliakalnius, galėjom pačiupinėti juose rastus lobius. Ir kaip gi Lietuva be staklių! Abrūsinėje laukė daugybė senovėje austų rankšluosčių, kurių kiekvienas raštas turi savo prasmę ir kilmę. Kiek nuoširdžių emocijų sukėlė bendravimas su žemaitukais. Tai matydama šeimininkė pakvietė mus į savo sodybą pajodinėti, pasidžiaugti žirgais. Šventę vainikavo eglutės puošimas rankų darbo šiaudinukais. Ačiū Viktorijai, Birutei - Užpalių kultūros namų vadovei, labai džiugu kartu bendradarbiauti. Ačiū virėjai už nuostabų troškinį ir gilių kavą. Ačiū visiems dalyviams už geras emocijas!

FOTO

]]>
3900 Fri, 14 December 2018 05:12:59
Viešime Vilniuje Smagu pažaisti...

Akimirkos

]]>
3897 Wed, 12 December 2018 06:12:30
Eglutės įžiebimas Anykščiuose Eglutės Anykščiuose įžiebimas

]]>
3892 Fri, 07 December 2018 02:12:53
Gimtadieniai... Ketvirtos šeimynos vaikai ir darbuotojos ruošiasi Roko ir Kęstučio gimtadieniams. Nusprendėme kartu su vaikais išsikepti šventinių grybukų. Vaikai noriai dalyvavo grybukų kepime. Visi buvo labai patenkinti jais ir pasigardžiuodami juos valgė.

]]>
3868 Thu, 22 November 2018 02:11:30
Pramogaujam... 3-čios šeimynos vaikai Kornelija, Ugnius, Viktoras paskutines rudens atostogų dienas praleido turiningai. Šeštadienį Utenos kino teatre „Taurapilis“ žiūrėjome 3D kino filmą „Spragtukas ir keturios karalystės“. Miškelyje prie Dauniškio ežero stebėjome išdykėles voveraites, kurių viena net bandė užlipti Viktoro koja. Vaikščiojome Dauniškio ežero pakrante, stebėjome rudenišką gamtą. Kelionę užbaigėme picerijoje, valgydami picas.

Sekmadienio rytą patraukėme link Anykščių. Pakeliui nusprendėme pavažiuoti Šimonių girios keliukais, aplankyti Inkūnų kaimą ir Niūronių kaimą. Vaikams didelis džiaugsmas  buvo kai kelią perbėgo didelė riebi lapė, kuri sustojusi mus stebėjo – ar jai nesutrukdysime medžioklės. Anykščiuose pabuvojome COSMOS Paukščių take, didelį įspūdį paliko „Virtualioji realybė“. Nuo miesto centro iki Dainuvos slėnio ėjome kairiojo Šventosios upės kranto taku. Pakeliui aplankę „Apverstą namą“ drąsiai perėjome Lajų taką ir užlipome į bokštą pasigrožėti Anykščių gamtos grožiu. Pavargę, pilni įspūdžių sustojome UNO picerijoje, kur skaniai papietavome.

Grįžome į namus pilni gerų emocijų, pasikrovę energijos darbo savaitei.

FOTO

]]>
3854 Fri, 16 November 2018 01:11:33
Parodos atidarymas Lapkričio 6 d. mus aplankė Užpalių „Artistuko“ kolektyvo vaikai, su jais susirinko tapybos dirbtuvių (kurios vyko spalio mėnesį) dalyvės. Atidarėme darbų parodėlę mūsų namuose. Vėliau paroda keliaus į Svėdasų biblioteką. Kiekviena dailininkė pristatė savo darbus. Po atidarymo B. Minutkieņė pakvietė visus i salę pažaisti smagių žaidimų. Taip pat nutapyti 4 bendrus darbus, kurie gruodžio mėn. keliaus lauktuvių iį V. Jovarienės žirgyną, kur mūsų lauks smagi šventė! Ačiū Užpalių kultūros namų vedėjai B. Minutkienei už šaunų bendradarbiavimą. Vaikams, tapytojoms už dalyvavimą.

 

FOTO 

Lapkričio 6 d. mus aplankė Užpalių "Artistuko " kolektyvo vaikai,  su jais susirinko tapybos dirbtuvių (kurios vyko spalio mėnesį) dalyvės. Atidarėme darbų parodėlę mūsų namuose. Vėliau paroda keliaus i Svėdasų biblioteką .Kiekviena dailininkė pristatė savo darbus. Po atidarymo B. Minutkieņė pakvietė visus i salę pažaisti smagių žaidimų. Taip pat nutapyti 4 bendrus darbus, kurie gruodžio mėn. keliaus lauktuvių iį V. Jovarienės žirgyną, kur mūsų lauks smagi šventė! Ačiū Užpalių kultūros namų vedėjai B. Minutkienei už šaunų bendradarbiavimą. Vaikams, tapytojoms už dalyvavimą.
]]>
3841 Wed, 07 November 2018 12:11:10
Rudens mugėje Svėdasuose Spalio 27 d. popietę buvom pakviesti į smagią „Rudens mugę" Svėdasuose. Didžiausią džiaugsmą suteikė Laura Tutkuvienė pasiuvusi 12 įspūdingų kostiumų, kuriais pasipuošę jaunieji aktoriai suvaidino istoriją apie pomirtinį gyvenimą. Ačiū ir Astai Medinienei skyrusiai savo laiką repetuojant kostiumų pristatymą! Šventė vaikams pakėlė nuotaiką. Visi laimingi šokom, žaidėm, vaišinomės gausiomis vaišėmis. Fotografavomės raganų namelyje... Labai dėkojam už gražią šventę!

FOTO

]]>
3833 Sun, 04 November 2018 08:11:32
BMW klubas... Smagu, kad nepamiršo mūsų ir jaunimas! Gražią spalio savaitgalio popietę mus aplankė Anykščių BMW klubas. Papasakojo apie savo pomėgius, klubo veiklą. Kiekvieną vaikutį apdovanojo ne tik saldžiom dovanėlėm, bet ir džiaugsmu, bei naujais pojūčiais, leisdami pasėdėti už BMW vairo, nuspausti greičio pedalą, signalą, šviesas... Kažkam buvo nejauku prisiversti atsisėsti i automobilį, kitiems smalsu, linksma. Kartu praleistas laikas neprailgo. Ačiū, jaunuoliai, ir linkim laimingo kelio, bei nepralėkti pro šalį...

FOTO

]]>
3832 Sun, 04 November 2018 07:11:45
Apsilankė dailininkas, poetas, miniatiūrų autorius V. Kusas Spalio 13 d. mus aplankė dailininkas, poetas, miniatiūrų autorius V. Kusas. Vaikai pirmą sykį pamatė ir galėjo paliesti mažiausią Lietuvoje knygelę, smuikelį, gitarą.Taip pat stebėjo kaip kinta paveikslas fluorescencinėje šviesoje. Su džiaugsmu vaikai rodė savo pieštus darbelius, laukdami tiek palaikymo tiek patarimų. Kiekviena šeimyna gavo dovanų po rinkinuką atvirukų, kuriuose puikuojasi dailininko raižyti stručių kiaušiniai. Susitikimo valandėlė nei vienam neprailgo. Iškart po viešnagės mūsų namuose trys mergaitės vyko į Užpalių dvaro žirgyne vykusi plenerą su šiuo dailininku. Išskirtiniai tapybos darbeliai bus eksponuojami keliuose miesteliuose.

Apie šį susitikimą rašoma ir ČIA

Susitikimo ir plenero akimirkos:

]]>
3788 Tue, 16 October 2018 12:10:14
BAIGIAMASIS PROJEKTO: „TVARAUS PERĖJIMO NUO INSTITUCINĖS GLOBOS PRIE ŠEIMOJE IR BENDRUOMENĖJE TEIKIAMŲ PASLAUGŲ SISTEMOS SĄLYGŲ SUKŪRIMAS LIETUVOJE“ RENGINYS 2018 liepos 18 dieną Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centre vyko seminaras Anykščių rajono socialiniams globotojams tema: „Pasirinkau būti globėju, nes...“. 8 val. trukmės seminarą vedė ilgametę darbo patirtį globos srityje turinti psichologė/psichoterapeutė E. Vaišnoraitė. Į seminarą buvo pakviesti ir norintys tapti socialiniais globotojais. Taip buvo siekiama viešinti galimybę prisidėti prie Anykščių rajono socialinių globotojų būrio. Seminaro metu tvyrojo nuoširdi, geranoriška ir kartu darbinga atmosfera: globotojos dalinosi savo asmenine patirtimi, sunkumais ir džiaugsmais, bandė rasti ir rado atsakymus į joms rūpimus klausimus. Taip pat buvo išreiktas poreikis ir toliau organizuoti bendrus susitikimus, dalintis praktine patirtimi, rengti savitarpio palaikymo grupes, tęstinius mokymus Anykščių rajono socialiniams globotojams. Net ir kavos pertraukų metu vyko nuoširdžios diskusijos, pokalbiai grupelėse.

Seminaro organizatorės: E. Berniūnienė; I. Lackuvienė

 

 

 

 

]]>
3657 Sun, 22 July 2018 02:07:48
Terapija su šunimis Laikraštis  „Anykšta" liepos 2 dieną rašė:

Svėdasų senelių globos namų ir Burbiškio grupinio gyvenimo namų filialuose surengti  kaniterapijos užsiėmimai. Į globos namus atvyko kaniterapijos specialistai su terapinei veiklai parengtais šunimis. Užsiėmimuose, kurie vyko senelių globos namuose dalyvavo ir Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro vaikai. Kaniterapija globos namuose - tai alternatyvus pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti. Tyrimais įrodyta, kad ši terapija turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai. Anykščių socialinės globos namai skelbia, kad kaniterapijos užsiėmimai globos namuose bus sistemingi, vyks kartą per mėnesį.

 

Keletas užsiėmimuose užfiksuotų akimirkų:

 

 

 

 

]]>
3633 Thu, 05 July 2018 06:07:05
KEIČIAMAS AULELIŲ VAIKŲ GLOBOS NAMŲ PAVADINIMAS Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2018 metų gegužės 30 dienos sprendimu Nr. 1-TS-166 „Dėl Aulelių vaikų globos namų pavadinimo pakeitimo ir Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro nuostatų patvirtinimo ir Globos centro funkcijų vykdymo“ nuo 2018 metų birželio 13 dienos Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre pakeistas Aulelių vaikų globos namų pavadinimas ir užregistruotas naujas pavadinimas „Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centras“. Dėl įstaigos pavadinimo keitimo pagrindinės įstaigos funkcijos ir tikslai išliko nepakitę, pasikeitė tik įstaigos pavadinimas, o visi kiti likusieji rekvizitai liko tie patys.

]]>
3597 Thu, 14 June 2018 04:06:08
Monikos Pundziūtės koncerte Balandžio 13 d. antra šeimyna,  vyko į Monikos Pundziūtės-Monique koncertą. Kornelijai ir Vilmai  iš trečios šeimynos, išvyka buvo staigmena,  todėl jos labai nudžiugo sužinojusios, kad važiuos kartu.  Prieš koncertą pasistiprinom pica ir pieno kokteiliais. Vaikai nekantriai, su šypsena veide, laukė kada gi pasirodis Monique.  Emocijų tikrai netruko: vieni spiegė, kiti dainavo, visi kartu darėm rankų jūrą, plojom, švietėme švieselėmis, na ir galiausiai visi vaikai nubėgo prie scenos šokti. Po koncerto vaikai nekantriai laukė, kada galės nusifotografuoti su Monika. Beje, kai kam pavyko ir tris kartus pralist pro būrį gerbėjų ir įsiamžint su žvaigžde ;)  Grįžome dainuodami, kupini įspūdžių, gerų emocijų  ir prisiminimų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3478 Wed, 18 April 2018 01:04:08
Savaitė be patyčių 2018 Kovo 19 - 25 dienomis Aulelių vaikų globos namų bendruomenė dalyvavo „Savaitėje be patyčių".

 

I šeimyna „augino" „Gražių žodžių medį"

IV šeimynoje taip pat virė darbas...

V šeimynos gražių žodžių pievelė

Atliktas interaktyvus testas „Įveik patyčias"...


]]>
3446 Fri, 30 March 2018 03:03:24
Kovo 11-osios išvyka Kovo 11 dieną buvome išvykę į Uteną smagiai praleisti sekmadienio popietės. Tai ketvirtos šeimynos vaikams ir Mindaugui iš trečios šeimynos atsipirko su kaupu. Pradėjome nuo pietų Hesburger greito maisto restorane, tada žaidėme virtualios realybės kambaryje. Jame emocijų buvo daug. Vieni juokėmės stebėdami draugų žaidimą, kiti užsimerkė žaisdami, nes išsigando virtualios realybės ir taip įveikė savo baimes. Kai kam teko prašyti, kad kuo greičiau nuimtų akinius. Karoliui, Kęstučiui ir Arūnui labai patiko laikas praleistas žaislų parduotuvėje. Joje jie nusipirko žaislų už savo sutaupytus pinigus. Važiuodami namo planavo kitas išvykas ir nekantravo kuo greičiau pažaisti su nusipirktomis mašinomis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3399 Thu, 15 March 2018 12:03:26
Utenos „Juventus“ - Sekėšfehėrvaro „Alba“ Kovo 7 dieną pirmos, antros, trečios ir ketvirtos šeimynos vaikai vyko į krepšinio varžybas, kurios vyko Utenos sporto centre. Žaidė Utenos „Juventusas“ prieš Vengrijos čempionę Sekėšfehėrvaro „Alba“ ekipą. Vaikai labai „sirgo“ ir palaikė uteniškius, gavo galimybę nusifotografuoti su „Juventus“ komandos talismanu velniu. Vaikai labai džiaugėsi išvyka, todėl į namus grįžome kupini gerų emocijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3391 Tue, 13 March 2018 11:03:10
Svečiuose Užpalių kultūros centro vaikų kolektyvas ,,Artistukas” Vasario 24 dieną pas mus atvyko Užpalių kultūros centro vaikų kolektyvas ,,Artistukas”, kuris parodė spektaklį ,,Paukščių pamoka‘‘, Vadovė Birutė Minutkienė pakvietė ir mus padėti gelbėjant lakštingalą. Vaikai aktyviai mokėsi karo meno pas genį, nugalėjo blogį, vėliau dalinosi gėriu.

„Artistuko“ kolektyvo mergaitės kartu su vadove užsuko į svečius susipažinti ir pabendrauti. Išmokė naujų žaidimų ir dainelių.

Ateityje tikimės susitikti dar ne kartą bendruose renginiuose.

 

 

 

 

]]>
3369 Tue, 06 March 2018 12:03:09
Vasario 16-ąją Vasario 16 dieną ir mūsų šeimyna šventė Lietuvos šimtmetį. Yra šimtai priežasčių mylėti savo šalį ir mes ją mylime...

 

 

 

 

 

]]>
3340 Tue, 20 February 2018 03:02:08
Sveikiname Lietuvą!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3318 Thu, 15 February 2018 12:02:48
Užgavėnės 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3317 Wed, 14 February 2018 11:02:11
Atsisveikinimai Š. m. sausio ketvirtos dienos pavakarę vyko atsisveikinimas su ilgamete mūsų šeimynos darbuotoja Nijole M., kuri išėjo užtarnautą poilsį. Tuo pačiu atsisveikinome ir su dviem mūsų mergaitėm Gintare ir Karolina. Jos gyvens pas soc. globėją Zitą R. Vaikai jas susitiks gimnazijoje, nes jos kaip lankė taip ir lankys tą pačią mokyklą. Visoms sėkmės!

 

 

]]>
3227 Wed, 10 January 2018 01:01:09
Prie Kalėdinės eglutės Svėdasų gimnazijoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3341 Fri, 29 December 2017 03:12:41
ALJANSO AIBĖ ATSTOVŲ APSILANKYMAS ĮSTAIGOJE 2017 gruodžio 22 d. Aulelių VGN apsilankė Aljanso AIBĖ atstovai su dovanomis vaikams. Svečiai apsilankė kiekvienoje šeimynoje, pabendravo su vaikais, kurie jau buvo grįžę iš mokyklos po Kalėdinės eglutės karnavalo ir įteikė dovanas kiekvienam globos namų vaikui. Esame labai dėkingi už šią gerumo akciją ir tikimės tolimesnio tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo. Linkime visiems Aljanso AIBĖ darbuotojams gražių švenčių ir lai jų visų šeimas aplanko šiluma, darna, ir ramybė.

Aulelių VGN bendruomenė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3181 Tue, 26 December 2017 08:12:02
KALĖDINĖ IŠVYKA Jau antrus metus iš eilės Aulelių vaikų globos namų bendruomenė važiuoja į Vilnių prie Kalėdinės eglutės. Šiais metais turėjome galimybę pasižiūrėti filmą visai šeimai Vingio kino teatre „Džiunglių būrys“. Apsilankėme prekybos centre „Akropolis“, kur norintys galėjo pramogauti „Ledo arenoje“ ar padūkti batutų parke, pasivaišinti picomis, nupirkti kalėdines dovanėles savo artimiesiems. Galutinė išvykos stotelė buvo Kalėdinė eglutė ir pasivaikščiojimas po šventiškai pasipuošusį Gedimino prospektą. Grįžom visi truputį nuvargę, bet džiugiai nusiteikę. Reikia tikėtis, kad ir kitais metais bus tokia išvyka ir tokios pat geros nuotaikos kaip ir šiais metais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3179 Fri, 22 December 2017 11:12:24
Misija Laplandija Artėjant gražiausioms metų šventėms Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“, pagrindinis šalies portalas „DELFI“ ir lietuviška įmonė „NORFA“ suvienijo jėgas ir susitelkė į socialinę atskirtį mažinti siekiančią iniciatyvą „Misija Laplandija“.

Akcija ragino prisijungti visus šalies vaikus ir padovanoti nepamirštamas Kalėdas tiems, kurie smagiausias metų šventes priversti sutikti globos institucijose. Į Prezidentės kvietimą piešti vaikų globos namų auklėtiniams dedikuotus kalėdinius piešinius ar atvirukus ir taip suteikti jiems galimybę keliauti į Laplandiją, atsiliepė daugybė šalies vaikų.

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriui Donatui Montvydui ištraukus „Misijos Laplandija“ burtus paaiškėjo, kad  vyks ir  vaikai Aulelių vaikų globos namų. Šiai galimybei mes esami dėkingi Kamilei Adomaitytei, kuri savo piešinį paskyrė Aulelių vaikų globos namams.

Gruodžio 4 dieną devyni  Aulelių vaikų globos namų vaikai lydimi socialinės pedagogės Ingos Lackuvienės ir psichologės Elonos Berniūnienės specialiu užsakomuoju reisu kartu su kitų Lietuvos globos namų vaikais išskrido į Laplandiją, Rovaniemi miestą, aplankyti Kalėdų Senelio. Ši išvyka buvo pirmas kartas kai vaikai skrido lėktuvu, turėjo galimybę pamatyti kitą šalį, bendrauti su žiniasklaidos atstovais ir LR prezidente, bei susitikti su Kalėdu Seneliu.

Kelionės metu vaikai turėjo galimybė aplankyti Forest Manor parką, pasivažinėti haskių ir šiaurės elnių kinkiniais, pasivaišinti šilta žolelių arbata su sausainiais, pasiklausyti parko darbuotojų pasakojimų. Po pramogų lauke visi 4 autobusai su palydovėmis elfėmis vyko į susitikimą-pietus su LR prezidente D. Grybauskaite ir Kalėdų Seneliu. Po susitikimo vaikai turėjo galimybę pasivaikščioti po kalėdinį miestelį, nusipirkti suvenyrų ir lauktuvių. Skrydis atgal buvo  įdomus, žaismingas ir linksmas bei pilna gerų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3123 Thu, 07 December 2017 08:12:19
Viktorinoje „Gamta – visų namai“ Spalio 7 dieną mūsų globos namų 4 klasės mokinės kartu su Svėdasų J.Tumo-Vaižganto gimnazijos pagalbos mokiniui specialistėmis dalyvavo Troškūnų Kazio Inčiūros  gimnazijoje vykusioje viktorinoje „Gamta – visų namai“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
3148 Fri, 13 October 2017 12:10:44
Obuolinio pyrago šventė 2017 m. rugsėjo 29 d. Aulelių VGN įvyko obuolinio pyrago šventė. Visos penkios šeimynos kepė pyragus, juos pristatinėjo – dalijosi receptais. Po to sekė maloniausia dalis – ragavimas. Nors pagrindinis ingredientas obuoliai, visų pyragų skonis skirtingas. Sunku buvo nustatyti skaniausią. Todėl visos šeimynos gavo padėkas už dalyvavimą.

Šventę organizavo pirma šeimyna.

 

FOTOREPORTAŽAS 

2017 m. rugsėjo 29 d. Aulelių VGN įvyko obuolinio pyrago šventė. Visos penkios šeimynos kepė pyragus, juos pristatinėjo – dalijosi receptais. Po to sekė maloniausia dalis – ragavimas. Nors pagrindinis ingredientas obuoliai, visų pyragų skonis skirtingas. Sunku buvo nustatyti skaniausią. Todėl visos šeimynos gavo padėkas už dalyvavimą.

Šventę organizavo pirma šeimyna.

FOTOREPORTAŽAS

]]>
2976 Sat, 30 September 2017 04:09:41
Padėka iš Kupiškio

]]>
2971 Thu, 28 September 2017 01:09:17
Atsisveikinimas Liepos 24 dieną į 4-ą šeimyną atvyko atsisveikinti mūsų visų draugas Aidas Stakėnas, o nuo dabar Aidas Mazzotti. Jis išvyko gyventi į Italiją su mama Silvija ir tėčiu Davidu. Ant atsisveikinimo stalo puikavosi mėgstamiausi vaikų valgiai: tortai, traškučiai ir cola... Aidas išvyko laimingas ir patenkintas. Gyvens jis Italijoje Ravenoje. Atsisveikindami mes jam palinkėjom sėkmės.

 

 

----------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

]]>
2864 Thu, 03 August 2017 08:08:32
Anykščiuose... Liepos 18 dieną ketvirtos šeimynos penki vaikai: Gintarė, Karolina, Arūnas, Karolis ir Ramūnas bei jų soc. darbuotoja Daina Rancevienė važiavo į Anykščius. Pirmiausia mūsų tris vyrukus apkirpo Violeta Lebedevienė. Tariame jai nuoširdų ačiū už gerumą. Po to įvyko planuotas brolių Gončerovų susitikimas. Prie mūsų prisijungė Kasparas ir visi kartu vykome į Labirintų parką. Ten leidome laiką lenktyniaudami labirintuose, šokinėdami ant pagalvės, supdamiesi vaikiškoje karuselėje. Visi pabuvo pelėdos name“, apžvalgos aikštelėse medžiuose. Tie, kurie nepabūgo nusileido padangomis. Visiems patiko kreivų veidrodžių kambaryje, veidrodžių labirinte ir žinoma šaudykloje. Prisilaksčius labai pravertė pikniko zona, kur pasistiprinome. Nepakliuvome į apverstą namą, todėl dar teks apsilankyti...

FOTOREPORTAŽAS

Liepos 21 dieną vėl keliavome. Grįžome aplankyti naujos pramogos - apversto namo. Nusprendėme jog jame gyventi negalėtume... Kadangi šią dieną prasidėjo Anykščių miesto šventė, apsilankėme ir joje. Mūsų jau pažįstamos kirpėjos Gintarei ir Karolinai supynė kasas ir jas nuspalvino purškiamais dažais. Anykščių vaikų užimtumo centre klausėmės klimatologės, žemietės A. Galvonaitės paskaitos, apie Anykščių orus ir klimatologinius reiškinius. Kad klausėme buvome apdovanoti šakočiu. Mums pasisekė. Apžiūrėjome jau sukurtus ir dar kuriamus floristinius kilimus. Įvertinome kiek reikia kantrybės ir užsidegimo, sėklytes ir smulkius žolynus pilstyti šaukštais...  

FOTOREPORTAŽAS 2

]]>
2849 Wed, 19 July 2017 08:07:04
Giedame himną 2017 liepos 6 d. 21:00 val. buvo giedamas himnas ir vaikų globos namuose.

]]>
2825 Fri, 07 July 2017 10:07:29
Joninės Globos namų vaikai taip pat šventė Jonines. Mergaitės kupoliavo, pynė gėlių girliandas, kuriomis apkaišė pavėsinę. Berniukai tuo metu sportavo, kepė dešreles, rūpinosi muzikos aparatūra. Vėliau susibūrėme prie bendro stalo sveikinome Joną,  aktyviai ieškojome paparčio  žiedo, kurį pagaliau rado Eitaras ir su visais draugiškai pasidalino.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
2824 Fri, 30 June 2017 09:06:06
Pajūry... Birželio 21 d.

7:00 val. 15 vaikų išvyksta poilsiauti į pajūrį. Važiuojame pro Kauną palei Nemuną. Kelionė neprailgsta. Stojame pusryčiauti Veliuonoje. Spėjame apibėgioti piliakalnius, pasigrožėti vaizdingomis apylinkėmis, pasitiksliname žinias (mini viktorina) apie didžiausią Lietuvos upę – Nemuną. Pažvalėję važiuodami žaidžiame žaidimą: „Atspėk daiktą“. Štai ir Šventoji. Įsikuriame nameliuose ir einame pasisveikinti su jūra. Daugelis vaikų ją pamatė pirmą kartą. Jūra audringa, vėliava raudona, todėl galima tik pabraidyti...

 

Birželio 22 d.

Papusryčiavę maršrutiniu autobusu vykstame į Palangą.  Vaikai aplanko pramogų parką, užsisako įvairių pramogų. Po to einame ant Palangos tilto, vaikštome po parką. Papietavę pramogaujame Naglio atrakcionų parke. Vakare nusiperkame maisto produktų ir maršrutiniu autobusu grįžtame į namelius. Palangoje pas mus atvyksta susitikti ir kartu papramogauja Aistis, Dominykas ir Džesminta Čepokai. Visiems buvo malonus susitikimas.

 

Birželio 23 d.

Išaušo puiki saulėta diena. Aptariame saugumo taisykles būnant prie jūros ir didelę dalį dienos praleidžiame paplūdimyje: maudomės, deginamės, žaidžiame su kamuoliu. Grįžę nuo jūros pietaujame ir einame žiūrėti Joninių šventei skirtų koncertų. Koncertavo grupės „Baltasis kiras“ ir „Biplan“. Pasibaigus koncertui einame su visa eisena ant kopos prie Šventosios deltos kur liepsnojo Joninių laužas, upe plaukė valtys šviesdamos deglais, o lygiai 24 val. dangus nušvito nuo šventinių fejerverkų. Po jų iškart skubame miegoti.

 

Birželio 24 d

Šiandien einame į miestą, nuomojamės dviračius, važinėjame po miestą ir apylinkes. Papietavę vaikštome po miestą, einame stebėti audringos jūros, renkame akmenėlius ir kriauklytes. Gaminamės vakarienę ir einame miegoti.

 

Birželio 25 d.

Šiandien aplankome miesto pramogų parką. Vaikai užsisako įvairių pramogų. Vėliau keliaujame prie jūros. Jūroje maudytis draudžiama, todėl vaikštome pakrante, stebime kaip naudodamiesi jėgos aitvarais banglentininkai plaukia šokinėdami per bangas. Po pietų lyja lietus, todėl ilsimės nameliuose žaisdami žaidimus.

 

Birželio 26 d.

Atsikėlę ir papusryčiavę einame pasivaikščioti po Šventosios miestą, kas dar turi pinigų apsilanko pramogų parke. Ošupio alėja einame apie 5 km. Ir tiek pat grįžtame pajūriu. Vėjas toks stiprus, kad einant per pustomą smėlį nuogas kojas tarsi badytų adatėlės. Grįžę pasiruošiame šventišką vakarienę, nes jau paskutinis vakaras stovyklaujant. Po vakarienės tvarkome namelius, ruošiamės išvykimui.

 

Birželio 27 d.

Papusryčiavę baigiame tvarkyti namelius, susikrauname daiktus ir nueiname atsisveikinti su jūra. 15:00 val. išvykstame į namus. Vaikai patenkinti, visi norėtų dar pasilikti...

]]>
2826 Thu, 29 June 2017 03:06:50
Apie rūkymą...

**************--------************************************

**************--------************************************

**************************--------************************

******************************--------********************

***********************************--------***************

***************************--------***********************

]]>
2738 Wed, 24 May 2017 11:05:29
Užpaliuose... 2017.05.19 Smagiai paviešėjome Užpalių kultūros namuose. Grožėjomės mūsų bendradarbės Jurgitos Elmentienės tapyba ir įspūdingais uteniškės veltiniais. Klausėmės Aulelių vaikų folkloro grupės dainų bei kanklių skambesio. Šiai grupei vadovauja Sigutė Kovienė. Uždainavo ir Užpalių senjorai.
Dar kartą dėkojame bičiuliui Edvardui! Jis visus mus palepino saldumynais.
Ačiū menų vedėjai Birutei už šiltą dėmesį.

************************************************

************************************************


]]>
2736 Mon, 22 May 2017 03:05:32
Sporto šventė      Gegužės 18 dieną globos namuose vyko Sporto šventė. Joje dalyvavo 4 komandos, kurias sudarė po šešis šeimynų vaikus ir du suaugusius. Komandos lenktyniavo dešimtyje rungčių. Pirmą vietą iškovojo 3 šeimynos, antrą - 4 šeimynos, trečią – 2 šeimynos komandos. Visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos diplomais ir šakočiais.

     Dėkojame Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytojams I. ir V. Juciams bei R. Palskienei. Mokytojas dalyvavo ketvirtos šeimynos komandoje, o mokytojos teisėjavo. Jėgas estafetėse išbandė vaikų globos namų vyr. buhalterė D. Šinkūnienė, sekretorė R. Eigelienė, soc. darbuotoja K. Tutkuvienė, soc. darb. padėjėja S. Šarauskienė bei Utenos kolegijos studentės.

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

]]>
2727 Sun, 21 May 2017 02:05:11
Kvalifikacijos tobulinimo mokymai Šių metų gegužės 4 ir 11 dienomis Aulelių vaikų globos namuose vyko mokymai tema: „Kolegų paramos/konsultavimo metodas socialiniame darbe su vaikais, netekusiais tėvų globos“, kurių metu darbuotojai susipažino su darbinį stresą lemiančiais veiksniais, profesinio perdegimo ypatumais bei kolegų paramos aspektais. Mokymų metu dalyviai išklausė teoriją bei aktyviai dalyvavo atliekant praktines užduotis ir realiai išbandė kolegų paramos/konsultavimo metodą, analizuodami problemas, susijusias su kasdieniu darbu.

************************************************

************************************************

************************************************


]]>
2712 Fri, 12 May 2017 02:05:25
Eglučių sodinimo popietė Šių metų gegužės 5 dieną Aulelių vaikų globos bendruomenė susirinko į eglučių sodinimo popietę. Dirbome susikaupę, draugiškai ir noriai: kas grėbė aplinką ir rinko šiukšles, kas sodino eglutes ir laistė jas, kas tvarkė ir pureno gėlyną. Padirbėję iš širdies užsikūrėme kepsnines ir  prisikepėme kalną dešrelių. Jos buvo tokios skanios, gal todėl, kad gamtoje, o gal ir todėl, kad valgėme jas dideliame draugiškame būryje.

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

******************************************

]]>
2704 Wed, 10 May 2017 11:05:26
Kirpėjų viešnagė Aulelių vaikų globos namuose 2017-04-17 d.Aulelių vaikų globos namus aplankė kirpėjos iš Anykščių: Violeta Lebedevienė ir Rimutė Maskvytienė. Šios kirpėjos jau nebe pirmą kartą svečiuojasi Aulelių globos namuose. Per didžiąsias metų šventes jos nepamiršta mūsų vaikų ir skiria savo brangų laiką aplankydamos bei papuošdamos vaikus. Viešnagės metu vaikai kirposi, vyresnės mergaitės dažėsi antakius. Papuošusios vaikus kirpėjos buvo pakviestos pasisvečiuoti į Aulelių vaikų globos namų šeimynas. Ten bendravo su vaikais, bei vaišinosi vaikų pagamintomis vaišėmis. Vaikai labia džiaugėsi savo naujomis šukuosenomis ir nuoširdžiai dėkoja Violetai Lebedevienei ir Rimutei Maskvytienei už jų patarimus kaip prižiūrėti plaukus, už gerumą, šiltą ir nuoširdų bendravimą, bei skirtą dėmesį ir laiką.

 

FOTO

]]>
2643 Fri, 21 April 2017 06:04:21
„Amerikietiška kiaušinių medžioklė" 2017 m. balandžio 15 d. Aulelių globos namų auklėtiniai vyko į Utenos Baptistų bažnyčios organizuojamą renginį „Amerikietiška kiaušinių medžioklė“ Renginio metu vaikams buvo pravesta labai įdomi pamokėlė, kurios metu vaikai sužinojo kaip atsirado Šv. Velykos, bei išgirdo istoriją apie Jėzaus Kristaus prisikėlimą. Vaišinomės amerikietiškais dešrainiais, o pasistiprinę važiavome į Dauniškio parką, kuriame vaikai rungtyniavo kas surinks daugiau kiaušinių. Buvo smagi ir įdomi šventė. Tariame didelį AČIŪ visiems organizavusiems ir prisidėjusiems prie šio renginio. Grįžome laimingi su prizais ir tuzinu gerų ir gražių emocijų. Šios šventės gražiausias akimirkas užfiksavome nuotraukose, kurias galite pamatyti čia. (atsidarius albumui spauskite - „Peržiūros režimas")

]]>
2640 Wed, 19 April 2017 03:04:17
SVEČIUOSE SVĖDASŲ JUOZO TUMO – VAIŽGANTO GIMNAZIJOS PEDAGOGAI Šių metų balandžio 11 dieną Aulelių vaikų globos namuose įvyko susitikimas su Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos pedagogais ir administracija. Iš pradžių svečiai apsilankė šeimynose, susitiko su vaikais ir šeimynų socialiniais darbuotojais, apžiūrėjo kaip gyvena jų mokomi vaikai, auklėtiniai. Pedagogai atvyko su Velykinėmis lauktuvėmis ir sveikinimais visai Aulelių VGN bendruomenei. Vėliau vyko svečių ir socialinių darbuotojų diskusija-aptarimas dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimo. Aulelių VGN direktorius V. Niaura supažindino su įstaigos struktūra, darbo organizavimu, taisyklėmis. Dalyvaujantys susitikime intensyviai dirbo grupėse ir išskyrė aspektus, kurie padeda ir nepadeda bendradarbiauti. Visi kartu išdiskutavome ir priėmėme bendrus sutarimus, kaip gerinti tarpusavio santykius, konstruktyviai spręsti iškylančias problemas.

 

 

 

 

 


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

]]>
2616 Thu, 13 April 2017 03:04:38
Patyčioms NE!  

 

 

I šeimyna

II šeimyna

III šeimyna - FOTOREPORTAŽAS - daromas lankstinukas...

IV šeimyna - Filmuotos vaidybinės situacijos

V šeimyna

]]>
2578 Wed, 29 March 2017 10:03:37
2017-03-19 Renginys „Šeimų rungtys“ 2017-03-19 d. Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijoje buvo organizuojamas renginys „Šeimų rungtys“, į kurias kartu su socialiniais darbuotojais vyko rungtyniauti Aulelių vaikų globos namų auklėtiniai, kurie mokosi šioje mokykloje. Rungėmės komandomis įvairiose rungtyse ir buvome apdovanoti. Buvo linksma ir smagu. Renginio akimirkas užfiksavome nuotraukose.  (atsidarius albumui spauskite - „Peržiūros režimas")

]]>
2642 Tue, 21 March 2017 04:03:28
Užgavėnės 2017 2017-02-28 Užgavėnės Auleliuose

VIDEO

FOTO   atsidarius albumui spauskite mygtuką "peržiūros režimas"

 

]]>
2544 Tue, 28 February 2017 11:02:57
Pradedant viktoriną Svėdasų gimnazijoje... 2017 vasario 24 d. "Spindulėlis" pasirodo atidarant viktoriną Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijoje...

Videoreportažas

FOTO  -  atsidarius albumui spauskite mygtuką "peržiūros režimas"


]]>
2543 Tue, 28 February 2017 10:02:03
Pramogaujame Anykščiuose Lapkričio 26 d. su vaikučiais keliavome į Anykščius pramogauti. Aplankėme Kalitos kalno rogučių trąsą, apsipirkome prekybos centre, žiūrėjome cirko pasaką "Alisa stebuklų šalyje". Vaikams ši išvyka labai patiko, grįžome namo su dideliu džiaugsmu.

FOTOREPORTAŽAS

]]>
2319 Mon, 28 November 2016 09:11:00
Derliaus šventėje... Lapkričio 6 dieną grupė globotinių svečiavosi Utenos baptistų bažnyčios organizuotoje derliaus šventėje. Dalį to ką ten vaikai veikė galima pamatyti FOTOREPORTAŽE

]]>
2209 Fri, 11 November 2016 09:11:09
Svečiuose aktorės... 2016 lapkričio 5 d. globos namuose svečiavosi iš serialų pažįstamos aktorės Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė, kurioms talkino muzikantai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko. Svečiai parodė nuotaikingą teatralizuotą pasaką "Ribokėlis".

 

VIDEOREPORTAŽAS


               visas spektaklis

]]>
2208 Fri, 11 November 2016 08:11:31
Barbekiu 2016-08-01 globos namuose apsilankė, jau pavasarį vaikus džiuginęs, barbekiu meisteris Justinas Kiselys.

 

VIDEOREPORTAŽAS

]]>
1922 Wed, 03 August 2016 07:08:58
Tomas Dirgėla vaikų globos namuose. 2016 gegužės 7 d.rašytojas Tomas Dirgėla svečiavosi Aulelių vaikų globos namuose. 

VIDEOREPORTAŽAS 

]]>
1804 Tue, 10 May 2016 03:05:25
Aulelių vaikų globos namuose svečiavosi gydytojai Paauglystė – ypatingas laikas: jos metu vyksta intensyvus vaiko virsmas suaugusiuoju, kyla daugybė jausmų, išgyvenimų, klausimų. Dar vienas sudėtingumas – šiandienos paaugliams būdingas gan didelis atotrūkis tarp fizinės, emocinės ir socialinės brandos. Siekiant palengvinti šio amžiaus tarpsnio ypatumus, į svečius pasikvietėme specialistus.

Balandžio 21 pas mus atvyko gydytojas urologas Vitalij Varygin, kuris skaitė paskaitą berniukams asmeninės higienos ir lytiškumo klausimais, o balandžio 29 dieną svečiavosi gydytoja ginekologė Jovita Šapolienė ir būsima akušerė Ieva Petronytė, kurios bendravo su globos namų mergaitėmis, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Dėkojame jauniesiems gydytojams ir lauksime jų sekančiais metais, o Ievai linkime ne tik tapti gera savo srities specialiste, bet ir toliau dirbti šviečiamąjį darbą su paaugliais, kuris mūsų šiuolaikinėje visuomenėje yra labai labai reikalingas. 

]]>
1791 Wed, 04 May 2016 06:05:06
Padėka Padėka

]]>
1763 Fri, 22 April 2016 08:04:59
Svečiuose Anykščių regioninio parko direkcijos specialistai Aulelių vaikų globos namų globotinius balandžio 14 d. aplankė Anykščių regioninio parko specialistės. Popietės metu vaikai buvo supažindinami su paukščių globa, paukščių migracijos keliais, inkilų gamyba, priežiūra, jų kėlimo svarba ir subtilybėmis, o vėliau -visi kartu kėlėme inkiliukus paukščiukams. Nors lauke pūtė žvarbus vėjas, tačiau nuotaika buvo puiki, laikas prabėgo labai greitai ir nuotaikingai.

               Tikimės ir toliau sėkmingo bendravimo, naujų veiklų.

FOTOREPORTAŽAS

VIDEOREPORTAŽAS

]]>
1764 Fri, 22 April 2016 08:04:05
Knygų skaitymas kartu Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijavo socialinį projektą „Į vaikų globos namus – su knyga!“.  Tarptautinę vaikų knygos dieną - balandžio 1 d. globos namuose lankėsi grupė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleivių. Apie susitikimą rašoma Biliūno gimnazijos svetainėje 

 

]]>
1751 Fri, 15 April 2016 10:04:21
Sveikos gyvensenos popietė Yra tvirtai įrodyta, kad žmogaus sveikata priklauso nuo sveikos mitybos, aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo. Mityba yra viena svarbiausių  sveikatos elementų. Sveika mityba būtina bet kurio amžiaus žmogui, ypač tai aktuali vaikystėje ir paauglystėje.

 Apie tai ir dar daugiau Aulelių vaikų globos namų globotiniams balandžio 13 d. savo paskaitoje „Sveika gyvensena. Kas tai?“ papasakojo Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Globotiniai turėjo galimybę sužinoti apie fizinio aktyvumo piramidę paaugliams, kaip gyventi sveikai nenaudojant psichotropinių medžiagų, kaip aktyviai leisti laisvalaikį.

VIDEOREPORTAŽAS

]]>
1750 Fri, 15 April 2016 07:04:47
Balandžio 08 dieną Aulelių vaikų globos namai sulaukė svečių Vaikus aplankė inovatyvaus Lietuvoje besiplečiančio ekspreso barų tinklo „Coffee Hill“ kolektyvas su galybe saldumynų, kuriais pasirūpino šio kolektyvo direktorius Paulius. Popietė prasidėjo nuo linksmų judrių žaidimų, kuriuos organizavo Eleonora ir Anželika. Kokybės vadybininkė Viktorija su Arnu virė ir visus vaišino nuostabia kakava. Vėliau  šefas Justas kepė nepaprasto skonio kibinus. Kavos ruošimo čempionas 2016 Justas papasakojo apie baristos profesiją ir parodė ypatingą kavos ruošimo būdą, kurį išbandė visi norintys: vieni vaikai malė kavos pupeles rankiniu būdu, kiti svėrė, dar kiti plikė kavą.

Šilti ryšiai užsimezgė iš karto: po vaišių vieni svečiai su vaikais išgūžėjo žaisti krepšinio, kiti susipažino su globos namais, vaikai aprodė kambarius, papasakojo apie savo kasdienybę, pakvietė svečius pasivaikščioti po Aulelių apylinkes. Laikas prabėgo labai greit ir atsisveikinti buvo nepaprastai sunku - vis norėjosi dar pakalbėti, dar pabūti, dar pabendrauti....

Dėkojame šiam jaunam, linksmam kolektyvui ir jo direktoriui ir tikime, kad šis susitikimas buvo pirmas, bet tikrai ne paskutinis. Mes jūsų visų labai labai lauksime!

FOTOREPORTAŽAS

VIDEOREPORTAŽAS

]]>
1735 Sat, 09 April 2016 02:04:05
Popietė „Profesinės karjeros planavimas“ „Kuo būti?“ – šis klausimas kankina kiekvieną jaunuolį, bebaigiantį mokyklą. Profesijos pasirinkimas – vienas atsakingiausių sprendimų. Ją keisti niekada nevėlu, tačiau teisingas pasirinkimas iš pirmo karto – didelė sėkmė.

Apie profesijas, teisingą jų pasirinkimą š. m. balandžio 6 d 15.00 val.Aulelių vaikų globos namų jaunuoliams papasakojo Anykščių jaunimo darbo centro vyr. specialistė Valė Baliūnienė.

Renginio metu globotiniai buvo plačiai supažindinami su specialybių gausa ,kur stoti, kur ir kaip ieškoti darbo ir daug kitų aktualių klausimų, bei paskaitos metu kiekvienas jaunuolis galėjo atlikti profesinio orientavimo testą. 

Apie tai rašoma ir Utenos teritorinės darbo biržos svetainėje

FOTOREPORTAŽAS

]]>
1732 Fri, 08 April 2016 08:04:59
Atvelykis Svėdasų bibliotekoje Apie renginį plačiau rašoma vienoje iš Svėdasų svetainių. Straipsnelis iliustruotas fotografijomis... O čia VIDEOREPORTAŽAS

]]>
1719 Mon, 04 April 2016 01:04:34
Svečiuose organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovės Kovo 23 dieną „Gelbėkit vaikus“ organizacijos psichologė - konsultantė Aurelija Lingienė ir „Gelbėkit vaikus“ Anykščių skyriaus pirmininkė Jūratė Girnienė Aulelių vaikų globos namų globotiniams vedė paskaitą „Prekyba žmonėmis“.
Lektorės praplėtė vaikų žinias dėl itin grėsmingos socialinės problemos – prekyba žmonėmis reiškiniu ir naujomis šio reiškinio formomis. Globotiniams paminėta, kad žmonės dažniausiai susiduria su informacija, kuomet merginos apgaulės būdu yra įtraukiamos į prostituciją, tačiau trūksta informacijos viešinimo apie jaunimą, kuomet paaugliai ar vos pilnametystės sulaukę asmenys buvo parduoti fiktyvioms vedyboms, vagystėms, darbiniam išnaudojimui. Specialistės pabrėžė, kad žmonės dažnai net neįsivaizduoja patekę į organizuotų nusikalstamų struktūrų pinkles - ypač darbiniam išnaudojimui.
Visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, kad prekybos vaikais aukomis tampa tik apleisti, socialinės rizikos šeimose arba globos institucijose gyvenantys vaikai. Šiandieninė situacija kitokia – į prekiautojų rankas gali pakliūti ir gerus socialinius įgūdžius turintys vaikai bei suaugę, išsilavinę žmonės. Kuo mažiau visuomenė yra informuota apie šį reiškinį ir kuo mažiau dėmesio yra skiriama visuomenės savisaugos įgūdžiams formuoti, tuo didesnė tikimybė, kad visuomenės nariai dėl patiklumo ar informacijos stokos gali patekti į rizikingas situacijas.
Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas pakankamai naujai prekybos žmonėmis formai – išnaudojimui darbui.
Globotiniams detaliai išaiškinta, kaip atpažinti fiktyvius santykius, sukčiaujančius ir tik pasipelnyti iš patiklių vaikų siekiančius asmenis, kur kreiptis pagalbos ir esant galimybei pasipriešinti šiai nelegaliai sistemai.

 Akimirkos iš susitikimo…

 

 

 

 

 

 

 

]]>
1699 Fri, 25 March 2016 12:03:26
Jie garsina Aulelių vaikų globos namų vardą užsienyje Besniegė 2016 m. žiema nesutrukdė Lietuvos specialiosios olimpiados (SO) slidininkams pasiruošti ir pasiekti gerų rezultatų Baltijos šalių žiemos žaidynėse Otepaa (Estija), kurios vyko tarptautiniame žiemos sporto šakų centre Tahvandu. Gražiai pasirodė Utenos specialiojoje mokykloje - daugiafunkciniame centre besimokantys Aulelių vaikų globos namų globotiniai. Vaikų grupėje 1000 m nuotolyje pirmą vietą iškovojo Mantas Burneika, o jaunių grupėje šioje distancijoje aukso medalį laimėjo Arūnas Martinonis. Šie slidininkai ruošiasi Lietuvos SO žiemos žaidynėms, kurios vyks 2017 m Austrijoje. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo sportininkais.

FOTO

]]>
1681 Mon, 21 March 2016 11:03:16
Aulelių vaikų globos namuose startuoja „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016" Patyčios daugeliui iš mūsų yra kasdieninis reiškinys, kurį sunku ištverti. Daugelis vaikų dėl įvairiausių priežasčių nepasakoja apie savo išgyvenimus nei draugams, nei mokytojams, nei tėvams ( globėjams). Vieni galvoja, kas suaugusieji negali jų suprasti ir padėti,  kiti bijo būti „ skundiku“, treti, kad gali sulaukti pagalbos, dar kiti bijo, kad suaugusieji gali netinkamai sureaguoti. Tačiau patyčių situacijose jėgų pusiausvyra yra nelygi ir vienam sustabdyti patyčias yra labai sunku - labai svarbu nekentėti, o kreiptis pagalbos.

Prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016 “ prisijungia ir mūsų globos namai. „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ nėra skirta tiktai tam, kad kažką nuveiktume per šią savaitę ir užmirštume patyčias iki kitų metų. Su patyčiomis turime dirbti kiekvieną dieną ir kiekvienas vaikas ir suaugęs turi gebėti atpažinti vykstančias patyčias ir mokėti į jas tinkamai reaguoti. Veiksmo savaitės metu Aulelių vaikų globos namuose bus organizuojami patyčių prevencijai skirti užsiėmimai ir renginiai.

Veiksmo savaitė „ BE PATYČIŲ 2016“ renginiai

Kovo 14 d. 15 val. Informacijos sklaida Aulelių vaikų globos namų bendruomenei apie patyčių savaitės pradžią ir numatytus renginius. VIDEOREPORTAŽAS iš susitikimo su policijos pareigūnais.

Kovo 15 d. 15 val. III šeimynoje vyks kūrybiniai darbeliai  apie patyčias tema: „Ar žinai į ką kreiptis vykstant patyčioms?“ FOTOREPORTAŽAS

Kovo 16 d. I šeimyna žiūrės filmą „Nekentėk tyloje“. Po filmo vyks diskusija. FOTOREPORTAŽAS

Kovo 17 d. 15 val. II šeimynoje organizuojama minčių puokštė „Suprantu. Vertinu. Keičiu“. FOTO

Kovo 18 d. 15 val. globos namų aktų salėje vyks popietė „Tark žodį už Internetą BE PATYČIŲ“. Popietę ves globos namų psichologė ir socialinė pedagogė. FOTOREPORTAŽAS

Kovo 19 d. 16 val. IV šeimyna organizuos grupinį užsiėmimą, kurio metu vaikai pieš plakatą tema: „Patyčioms NE“ FOTOREPORTAŽAS

Kovo 20 d. mažųjų šeimynėlėje vyks kūrybinių darbelių ruošimas. Tema „Šilti jausmai baltais žodeliais sninga“. FOTOREPORTAŽAS

Bus parengta idėjų dėžutė „Kaip sustabdyti patyčias mūsų namuose“.

Kiekvienas globotinis bei darbuotojas galės  pateikti pasiūlymus ir idėjas, kaip mažinti patyčias globos namuose

Kartu kurkime jaukius ir saugius savo namus.

]]>
1656 Tue, 15 March 2016 11:03:33
2016 Užgavėnės Auleliuose Videoreportažas

]]>
1600 Fri, 12 February 2016 03:02:18
„Knygų Kalėdos“ su Pukiu Kutuliu „Knygų Kalėdos“ su Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus katinu Pukiu Kutuliu lankėsi globos namuose... Apie tai rašo rajono laikraštis „Anykšta“

 

FOTOREPORTAŽAS

VIDEOREPORTAŽAS

]]>
1503 Mon, 28 December 2015 05:12:46
Eglutė atvyko į globos namus... Trumpas reportažas kaip Kalėdų eglutė 2015 gruodžio 14 dieną buvo pastatyta Aulelių vaikų globos namų valgyklos salėje. Eglutę iš Laplandijos ir dovanėlių Senelis Kalėda perdavė per Anykščių urėdijos Svėdasų girininkiją... Pats Kalėda į globos namus žada užsukti gruodžio 21 dieną apie 15:30 val. ir kviečia visus susitikti prie šios eglutės.

 

]]>
1483 Tue, 15 December 2015 09:12:15
Debeikiuose... 2015 lapkričio 27 d. Debeikiuose pasirodė "Spindulėlis" kartu su darbuotojomis...

Trumpas VIDEO

]]>
1781 Sat, 05 December 2015 10:12:52
Stipresni už vėją – 2015                     Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre tapo tradicija per mokinių rudens atostogas globojamiems vaikams ir jaunuoliams susirinkti į sportines rudens žaidynes „Stipresni už vėją“.

 Šiais metais sporto žaidynės vyko Utenos „Dauniškio“ gimnazijos sporto salėje ir jose dalyvavo Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro,  Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro, Aulelių ir Obelių vaikų globos namų komandos. 

Žaidynių dalyvius, palaikymo komandas pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys,  Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė, komandos „Utenos Utenis“ kapitonas  Valentin Jeriomenko. Sveikintojai pasidžiaugė vaikų komandomis, linkėjo sportinio azarto ir sėkmės, palinkėjo gerai praleisti laiką.

                Pirmoji sportinė rungtis buvo futbolo varžybos, kuriose teisėjavo komandos „ Utenos „Utenis“ sportininkai. Molėtų vaikų komanda nugalėjusi visas kitas vaikų komandas finale susitiko su futbolo klubo „Utenos Utenis“ komanda. Profesionalūs sportininkai suteikė vaikams džiaugsmą leisdami įmušti įvartį.

Po futbolo rungties futbolo klubo „Utenos Utenis“ komanda savo įsteigtais prizais apdovanojo 5 aktyviausius sirgalius, kurie palaikė savo komandas.Vėliau vaikai rungėsi estafetėse, kur netrūko azarto, greičio ir susikaupimo. Žaidynės užsibaigė žaidžiant kvadratą.Visos penkios komandos buvo apdovanotos VĮ Utenos regiono keliai įsteigtais suvenyrais, o užėmusi pirmąją vietą  Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro komanda apdovanota nugalėtojų taure. Puikias emocijas ir sportinį azartą salėje palaikė komandų sirgaliai.Po sportinių varžybų visi dalyviai vaišinosi kareiviška koše, arbata, bandelėmis...

               Pasportavę, pasistiprinę visi sugužėjo į Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre vyksiančią teminę „Helovyno“ diskoteką. Diskotekos metu dalyviai vaišinosi savais ir svečių pyragais, šoko, žaidė, keitėsi pažadais draugauti ir susitikti kitais metais.

              Suorganizuotos žaidynės „Stipresni už vėją-2015“  dalyviams, palaikymo komandoms suteikė daug džiugių emocijų, vaikai draugiškai  palaikė vieni kitus, nors visi vaikai norėjo nugalėti.

Visi žaidynių dalyviai sutarė, susitikti kitais metais ir vėl kovoti dėl nugalėtojų taurės.

              Tariame iki susitikimo 2016 metais ir būkime visi  „Stipresni  už vėją“.

 

Soc. pedagogė Aida Zlataravičienė

.

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
1415 Fri, 30 October 2015 01:10:31
Bėk bėk, žirgeli 2015 2015 m. „Bėk bėk, žirgeli“ šventės programa

 

 

Videoreportažas

 

 

 

 

slaptas prizas

]]>
1196 Mon, 08 June 2015 01:06:54
Kvietimas Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras kviečia

 

Prizas

]]>
1230 Tue, 02 June 2015 09:06:50
Mūsų mažieji Keletas fotoakimirkų iš darželio. Atsiuntė Jolanta Baleišienė.

]]>
1208 Mon, 25 May 2015 08:05:03
„Pabūkime kartu“ Kurkliuose... Kurkliai, 2015 gegužės 17 d. 15 val. Šeimos šventė „Pabūkime kartu“. Daly­vauja Aulelių vaikų glo­bos namų dramos ir muzikavimo kolektyvas "Spindulėlis", AKC šokių grupė „Vėja“, vad. A.Satkūnaitė, vaikų vokalinė grupė vad. J. Bal­dauskienė. (AKC Kurk­lių sk.) Apie šį renginį rašoma laikraštyje "ŠILELIS".

Videoreportažas apie pasiruošimą pasirodymui

Aulelių vaikų pasirodymas

Renginio videosantrauka

]]>
1499 Mon, 25 May 2015 04:05:18
Teisės klausimai... 2015 gegužės 18 d. globos namuose lankėsi vaiko teisių tarnybos ir policijos atstovai. Jie paaiškino keletą teisinių naujienų aktualių globos namams ir vaikams. Ar greit bus naikinami globos namai? Kas yra probacija? Kokios baudos už vaikų rūkymą?    VIDEOSANTRAUKA

]]>
1497 Mon, 18 May 2015 09:05:03
Motinos dienos renginiuose Muzikuojanti ir dainuojanti vaikų teatro grupė „Spindulėlis“ vis dažniau kviečiama dalyvauti įvairiomis progomis, įvairiose vietovėse. Pasirodyti Motinos dienos paminėjimuose šiemet buvo pakviesti į Vaitkūnus, Katlėrius, Svėdasus, Mačionis... Vaitkūniečiams parodyta programa kartu su globos namų darbuotojomis „Laiko ratas“, kurios premjera vyko Svėdasuose kovo 11-ąją. Svėdasuose šį kartą buvo parodyta trumpa kompozicija labai gražiai ir prasmingai pradėjusi ir papuošusi Svėdasų kultūros namų meno mylėtojų koncertą. Į Katlėrius išvyką teko atšaukti - tikimasi nuvykti kita proga, na o ketvirtadienį „Laiko rato“ laukia Mačionyse. 

Videoreportažas iš Vaitkūnų 

FOTO prieš pasirodymą Svėdasuose, koncerto videofragmentai

Videoreportažas iš Mačionių

 

Dar šį mėnesį laukia:

17 d. 15 val. Šeimos šventė „Pabūkime kartu“. Daly­vauja Aulelių vaikų glo­bos namų dramos kol., AKC šokių grupė „Vėja“, vad. A.Satkūnaitė, vaikų vokalinė grupė vad. J. Bal­dauskienė. (AKC Kurk­lių sk.) Apie šį renginį rašoma laikraštyje "ŠILELIS"

 

Slaptas prizas

]]>
1169 Mon, 04 May 2015 02:05:46
Saugaus eismo diena Balandžio 8 dieną VĮ „Utenos regiono keliai" kartu su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kelių policijos skyriumi minėjo Saugaus eismo dieną. Pasikalbėti apie saugų eismą, netinkamą elgesį kelyje, Kelių eismo taisykles ir apžiūrėti kelininkų technikos buvo pakviesti Aulelių vaikų globos namų auklėtiniai. Apie tai rašo „Utenos diena“. Straipsnis iliustruotas nuotraukomis.

]]>
1168 Thu, 30 April 2015 01:04:25
2015 Teatro diena Svėdasuose Apie tai rašoma Anykščių krašto laikraštyje „Anykšta“

„Išpuikusi princesė“ (Aulelių vaikų globos namų teatro grupė „Spindulėlis“)  FOTO,        VALANDA PRIEŠ spektaklį,      spektaklio VIDEOĮRAŠAS

Kazimiero Čiplio-Vijūno komedija „Medinė piela“ (Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus dramos mėgėjų kolektyvas)  VIDEO

 „Bendraamžiai“  (Utenos kultūros centro Užpalių skyriaus vaikų dramos kolektyvas „Artistukai“)     VIDEO

 

SLAPTAS PRIZAS: „Angry birds“ figūrėlė (Pirmas atrado Dominykas)

]]>
1092 Mon, 23 March 2015 11:03:29
Pro kompiuterinės langą Žvilgsnis į saulę pro kompiuterinės langą. 2015 kovo 20 d. 11:54 val.

 

 

O kam reikia „Povandeninio laivo“ - sakykit ir gausit, jei pirmas suskubsit ;)P - gavo Arnas

]]>
1076 Fri, 20 March 2015 12:03:42
2015 kovo 11-oji Jau ne pirmas renginys Svėdasuose, kurį papuošia Aulelių vaikų globos namų vaikai. Šį kartą jie parodė prasmingą programą kartu su darbuotojomis. Apie tai rašo laikraštis „Šilelis“  Su sutrumpinta programa (be darbuotojų) pasirodyta ir 25-mečiui skirtame renginyje Anykščių menų inkubatoriuje. Apie šį renginį skaitykite iliustruotame fotografijomis reportaže „Šilelio“ laikraštyje.

Programos VIDEOĮRAŠAS

Išvakarės (pasiruošimas programai)

 

 

 

SLAPTAS PRIZAS pasirinkite: ar popierinė girlianda  ar žaidimas „Labirintas“ (Pirmas surado ir girlijandą pasirinko Dominykas) 

]]>
1091 Thu, 12 March 2015 11:03:23
Užgavėnės 2015 Vasario 17 d. popietę Aulelius ir vaikų globos namus užplūdo įvairūs persirengėliai... Kanapinis su Lašininiu kovėsi dėl valdžios... Visi valgė blynus, lašinius ir linksminosi.  VIDEOREPORTAŽAS

]]>
1087 Wed, 18 February 2015 12:02:51
Vasario 16-ji, Svėdasai REPORTAŽAS

]]>
1016 Wed, 18 February 2015 02:02:57
Respublikiniame „Euro lygos“ finale  „Euro lyga“ – tai Lietuvos Respublikos Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijų inicijuotas konkursas, kuriuo siekta paskatinti mokinius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti juos su praktiniais euro įvedimo aspektais.

   Sausio 30 d. sostinėje susirinko į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą patekusios šalies mokyklų komandos, tarp kurių buvo ir „ Vaižgančiukų“ komanda iš Svėdasų. Iš visos Lietuvos atvykusius mokinius prieš finalinę užduotį pasveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir finansų ministras Rimantas Šadžius. 

   „Konkurso metu jūs ne tik susipažinote su euru, tačiau ir ugdėte svarbias savybes. Iš pradžių įrodėte, kad kiekvienas individualiai esate stiprus, vėliau – kad gebate darniai dirbti komandoje. Linkiu, kad šis savybių duetas taptų jūsų sėkmės valiuta, tokia pat įprasta, kaip jums jau tapo euras,” – finalo dalyviams linkėjo švietimo ir mokslo ministras.

   „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad šis konkursas sudomino ateities Lietuvą – mūsų šalies moksleivius. Viliuosi, kad žaidimo metu įgytos žinios apie eurą jauniems žmonėms pravers ir kasdieniniame gyvenime“, - sakė finansų ministras.

   „Euro lygos“ laimėtojais tapo daugiausia teisingų atsakymų finale pateikusios komandos  iš abiejų amžiaus grupių. Nugalėtojams atiteko elektroninės knygų skaityklės, jų atstovaujamoms mokykloms – daugiafunkciniai žaidimų stalai.

   Nugalėtojais mes netapome, bet buvome patenkinti savo dalyvavimu ir pasiektais rezultatais bei gautais simboliniais suvenyrais, kuriais buvo apdovanoti visi, kuriems iki pergalės finale pritrūko vieno žingsnio. 

Mokytojas Rytis Narvydas

FOTO    

]]>
996 Sat, 07 February 2015 01:02:19
Sveikinimai čempionui!!! Sausio 24 d. Daugpilyje (Latvija) vyko tarptautinis sunkiosios atletikos turnyras. Aulelių VGN globotinis Tomas Miškeliūnas  (sv. kat. iki 50 kg) išrovęs 50 kg ir pastūmęs 70 kg štangą tapo nugalėtoju. Apie tai rašo „Šilelis

 

 

 

 

]]>
985 Thu, 29 January 2015 03:01:18
Anykščių Menų inkubatoriaus salėje... Apie tai rašoma laikraštyje „Šilelis"

]]>
941 Wed, 07 January 2015 05:01:57
Kalėdų Senelis Auleliuose Kaip ir kasmet, Aulelių vaikų globos namuose apsilankė Kalėdų Senelis. Vaikai tradiciškai parodė didelę programą ir spektakliuką. Anykšta" operatyviai apie tai pranešė savo naujienų portale. „Anykštos" žurnalisto Vidmanto Šmigelsko fotoreportažą galite pamatyti ir čia.

Išsamus VIDEOREPORTAŽAS apie šventę.

Dainavimo ir muzikavimo būrelio KONCERTAS.

Daina KALĖDOS.

Spektaklis „IŠPUIKUSI PRINCESĖ"

]]>
916 Mon, 22 December 2014 03:12:04
Spalvoto meduolio diena Lapkričio 28 d. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro organizuotoje „Spalvoto meduolio dienoje

Apie tai rašoma Anykščių raj. laikraštyje „Šilelis

]]>
876 Mon, 08 December 2014 04:12:21
Heraklio taurė – 2014 Varžybose dalyvavo ir nemažai medalių iškovojo Aulelių VGN auklėtiniai. Apie rezultatus rašoma Anykščių kūno kultūros ir sporto svetainėje.

 

]]>
944 Mon, 08 December 2014 02:12:51
Parodyta ir namuose Daug kur pavasarį su pasisekimu rodyta teatro grupės „Spindulėlis“ ir vaikų folkloro grupės teatralizuota etnografinė kompozicija „Tautosakos skrynią atvėrus“ pagaliau pasiekė namus. Lapkričio 12 d. ji parodyta AVGN.  Videoreportažas

]]>
837 Sat, 15 November 2014 03:11:13
Labirintų parke Grupė vaikų lankėsi „Labirintų parke“, kur ne tik klaidžiojo po karklų labirintus, bet ir šaudė, šokinėjo ant batuto. Taip pat apsilankė prie Puntuko akmens...

Videoreportažas

]]>
960 Sun, 03 August 2014 01:08:25
Pajūryje ir kelionėje... Sigutės Kovienės ir Silvos Meištienės Fotoreportažas

Pilnas Video reportažas  ir atskiros reportažo dalys:  

Poškos Baubliai       

Medvėgalis       

Klaipėdos zoologijos sodas        

Japoniškas sodas       

Palanga

]]>
654 Mon, 21 July 2014 09:07:21
Atvelykis - Vaikų Velykėlės VIDEO

]]>
885 Sat, 10 May 2014 09:05:07
Bundančioje gamtoje Fotoreportažas

]]>
509 Sun, 20 April 2014 10:04:46
Vėl pasirodysim Svėdasuose...

]]>
500 Sat, 19 April 2014 06:04:04
Svėdasų gimnazijoje  

 

 Videoreportažas iš pasirodymo.

 

Dainos „Pelėda“ vaizdo įrašas

]]>
481 Tue, 08 April 2014 01:04:22
Tradicinė Teatro diena Svėdasuose Jau daug metų Svėdasų kultūros namuose kovo paskutinį sekmadienį vyksta tradicinis renginys, skirtas Teatro dienai. Ir jau taip pat susiklostė tradicija kviesti į jį Aulelių vaikų globos namų artistus. Apie renginį rašo rajono laikraštis „Anykšta“ O čia galite pamatyti spektaklių videoįrašus.

Aulelių vaikų globos namų teatro grupė „Spindulėlis“. Spektaklis pagal pasaką „Jonukas ir Grytutė“

Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus dramos kolektyvas. Kunigo Kazimiero Čiplio-Vijūno satyrinis vaizdelis „Tėvynės auka“

Anykščių kultūros centro Debeikių skyriaus dramos kolektyvas. Komedija pagal anykštėno Algirdo Gogelio pjesę „Bambalynė“ (dėl galimybės pažiūrėti kreipkitės zenonas@auleliai.lt)

]]>
463 Mon, 31 March 2014 03:03:28
Kavarske

]]>
496 Fri, 28 March 2014 04:03:33
Svėdasuose susitikimas su nevyriausybinių organizacijų atstovais Kovo 13 d. Svėdasuose lankėsi 13 žmonių grupė iš Europos nevyriausybinių organizacijų (Ispanijos, Austrijos, Lenkijos, Slovėnijos, Estijos ir Lietuvos). Tai  VŠĮ „Darnaus vystymo projektai“ jau antrus metus vykdomo projekto „Dialogue for tomorrow“ dalyviai. Svečiams surengtame koncerte buvo pakviesti dalyvauti ir Aulelių vaikų globos namų dainininkai ir šokėjai. Agnės Baleišytės fotoreportažas iš renginio. Videoreportažas apie šį susitikimą.

]]>
417 Fri, 14 March 2014 03:03:09
Kovo 11-oji Šiais metais pažymėti Kovo 11-ąją svėdasiškius ir jų svečius pakvietė spalvingas skelbimas:

Didelę dalį salėje ir Svėdasų scenoje sudarė Aulelių vaikų globos namų auklėtiniai ir darbuotojai. Jaunieji artistai, dainininkai ir muzikantai pasirodė su programėle, koncertavo kartu su Svėdasų meno mylėtojais. Kiti gi sėdėjo salėje ir negailėjo plojimų savo draugams. Svėdasų bendruomenės atstovai už gražiai atliktą programą, dėkodami mūsų vaikams, įteikė skanų gražų tortą, papuoštą Lietuvos vėliava. Dalis atlikėjų ir „įsiamžino“ su juo:

 

Vykusio šventinio koncerto videoįrašas. Įrašas beveik pilnas - trūksta poros paskutinių atliktų kūrinių.

]]>
413 Tue, 11 March 2014 04:03:13
Užgavėnės Videoreportažas apie Užgavėnes Aulelių globos namuose

]]>
394 Sat, 01 March 2014 11:03:11
Susitikimas su Kalėdų Seneliu Gruodžio 23 dieną, 14:00 val. Kalėdų Senelis visus tradiciškai pakvietė į susitikimą.

Belaukiant Kalėdų Senelio.

Koncertas.

Teatro grupės SPINDULĖLIS spektaklis pagal pasaką „Jonukas ir Grytutė“.

Šventinio renginio pabaiga.

]]>
364 Mon, 30 December 2013 01:12:33
Muzikantai ir artistai pradėjo naują sezoną Dainavimo ir instrumentinio muzikavimo kolektyvas bei teatro grupė pradėjo savo naująjį sezoną susitikimuose su Kalėdų Seneliu. Beje, teatro grupė nuo šiol turi ir pavadinimą - „ S P I N D U L Ė L I S “

Gruodžio 20 d. lankėsi Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos ikimokykliniam skyriuje, kur parodė spektaklį „Vilkas ir septyni ožiukai“.

Gruodžio 21 d. Adomynės pagrindinėje mokykloje. Muzikinė programa ir spektaklis „Vilkas ir septyni ožiukai“. FOTO

Gruodžio 22 d. Anykščių kultūros centro Leliūnų skyriuje. Muzikinė programa ir spektaklis pagal pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“.

Gruodžio 23 d. Aulelių vaikų globos namuose. Muzikinė programa ir PREMJERA - spektaklis pagal pasaką „Jonukas ir Grytutė“.

Gruodžio 27 d. su premjeriniu spektakliu „Jonukas ir Grytutė“ bei muzikine programa apsilankyta Kupiškio rajone. Surengti du pasirodymai: Naivių Laisvalaikio centre ir Laičių kultūros namuose.

]]>
308 Sun, 29 December 2013 11:12:19
Nauji draugai.. Prieš Kalėdas svečiavosi naujų draugų būrys, kurie parodė trumpą lėlių teatro miniatiūrą. Visi kartu pažaidė, pašoko...

Laukiame Jūsų įspūdžių forume (Pirmam parašiusiam - prizas. Beje registruojantis galite gauti ir ne vieną prizą - paskubėkite).

Renginio akimirkos videoreportaže.

]]>
329 Sat, 28 December 2013 11:12:43
„Protų mūšis“ Auleliuose Žiūrėkite videoreportažą apie tai.

]]>
328 Fri, 27 December 2013 11:12:27
Viktorina „Ką žinai apie policiją ir įstatymus?“ Lapkričio 18 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų inspektorė Lina Srazdienė Anykščių jaunimo užimtumo centre organizavo viktoriną „Ką žinai apie policiją ir įstatymus?“ Viktorinoje savo žinias parodė Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai ir Aulelių vaikų globos namų vaikų komandos. Jungtinės mažųjų (7-10 metų) komandos nariai pagal policijos pareigūnės pateiktą užduotį turėjo surasti po vieną kelio ženklą, paaiškinti jo paskirtį, o po to, iš kitoje pusėje ženklų surašytų žodžių ir jungtukų sudėlioti prasmingą sakinį, pamokantį kaip reikia elgtis, kad aplinkiniams būtų gera šalia jų. Kol vyresniųjų (12-14 metų) komandos nariai atsakinėjo į viktorinos klausimus, mažieji piešė piešinius apie policijos darbą, saugumą kelyje. Kai buvo atliktos užduotys, susumuoti rezultatai, policijos pareigūnė kartu su vaikais aptarė kiekvieną viktorinos klausimą, aiškinosi ko jie nežinojo. Renginio pabaigoje po saldžių vaišių visi išsiskirstė su dovanomis, gera nuotaika bei pagilintomis žiniomis.

Keletas foto iš renginio

]]>
286 Tue, 17 December 2013 11:12:49
Kalėdinės žaidynės Trečiadienį, gruodžio 4 dieną, Kėdainių arenoje aidėjo tradicinių Kalėdinių žaidynių dalyvių skambesys. Į trečius metus iš eilės organizuojamą  sporto ir pramogų šventę buvo pakviesti Aulelių vaikų globos namų globotiniai.

Mūsų „Spartuolių:” komanda nuo pat ryto varžėsi krepšinio, linksmųjų  estafečių rungtyse. Žaidėjų būrį atlydėjo mūsų palaikymo komanda, kuri labai aktyviai palaikė savo draugus bei džiaugėsi pramogine žaidynių dalimi. Žaidynių dalyviai ir žiūrovai nenuobodžiavo ir pertraukų metu – jiems pasirodymą surengė grupė „Kastaneda“, karate-kyokushin klubas „Stoikas“, šokių kolektyvas „Freedom Junior“, Kėdainių muzikos mokyklos „Big Band“., taip pat vaišinomės picomis, vaisiais, valgėme šventinį  tortą., o išvykstant gavome kalėdinių dovanėlių .

 

]]>
275 Wed, 11 December 2013 06:12:36
Svečiuose Amsius Gruodžio 9 d. popietę Utenos  apskrities VPK Anykščių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistai kartu su policijos bičiuliu Amsiumi lankėsi Aulelių vaikų globos namuose.

Su globotiniais bendravo Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Dalia Bražionytė. Vaikams buvo parodytas filmukas „Policijos bičiulio Amsiaus patarimai“. Po kiekvieno siužeto globotiniai diskutavo apie tai, kaip reikia elgtis gatvėje, kodėl negalima imti svetimų daiktų, kaip bendrauti su nepažįstamais asmenimis, kaip teisingai pereiti gatvę. Specialistė  atkreipė globotinių dėmesį, kad tamsiu paros metu būtina nešioti atšvaitus bei paaiškino, kad juos reikia prisisegti dešinėje pusėje. Vaikai noriai atsakinėjo į klausimus Amsiui ir žadėjo jam būti gerais, o gatvėje elgtis atsakingai. O renginio pabaigoje globotiniai kartu su Amsiumi žaidė žaidimus, dalinosi dovanėlėmis.

Videoreportažas apie susitikimą.

]]>
272 Tue, 10 December 2013 01:12:34
Kelionė į pasaką... Jau vien pavadinimas „Paukščių kaimas" skamba kažkaip pasakiškai. O pasirodo ir iš tikro toks kaimas yra. Plačiau pasidalinti įspūdžiais kur keliavote, ką matėte, kas labiausiai patiko kviečiu keliavusius. Rašykite forume (prieš tai reiks prisiregistruoti, nes kai buvo padaryta rašymas be registracijos - užpuolė kompiuteriniai botai su savo nesuprantamais rašiniais). VideoreportažasFoto vaizdai iš kelionės

]]>
126 Thu, 18 July 2013 06:07:45
Sezono pabaiga Sezono pabaiga artistams ir muzikantams buvo gan įtempta - gegužės mėnesį ir birželio pradžioje koncertuota ir rodyta spektakliai Būtėnuose, Vaitkūnuose, Svėdasuose, Skiemonyse, Adomynėje, Laičiuose, Niūronyse (pasirodyta respublikinėje Bėk bėk, žirgeli“ šventėje ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ suvažiavime. Kaip atlygį už sėkmingus pasirodymus globos namų administracija artistus, muzikantus ir jų vadovus apdovanojo trijų dienų kelione į pajūrį. Išsamus reportažas apie kelionę (1-oji diena, 2-oji diena, 3-ioji diena). Galite pasižiūrėti ir reportažą iš vienos iš paskutinių sezono koncertinių kelionių į Laičius (Kupiškio rajone), video archyve rasite ir atskiras pilnas dainas, bei muzikinius kūrinius.

]]>
113 Tue, 02 July 2013 11:07:43
Ir vasarą galima važiuoti su rogutėmis... Sezono pabaigai už sėkmingus pasirodymus jau ne tik saviems ar kaimyninių rajonų žiūrovams, bet ir respublikiniuose renginiuose, šalia padėkų ir saldainių mūsų muzikantai ir artistai gavo ir didesnių apdovanojimų. Tai trijų dienų kelionė į pajūrį, aplankant pakeliui ne vieną žymią ir įdomią Lietuvos vietovę (išsamus videoreportažas apie kelionę ruošiamas) bei galimybę vasarą pasivažinėti rogutėmis. Pasidalinkite įspūdžiais forume!

 

 

 

 

 

 

 

]]>
119 Fri, 21 June 2013 11:06:57
„Bėk bėk, žirgeli“ (video!) Birželio 1 dieną, kaip buvo planuota, dramos ir muzikavimo būrelio nariai dalyvavo respublikinėje šventėje Niūronyse „Bėk bėk, žirgeli“. Dalyvavusius artistus ir muzikantus, o taip pat žiūrovus kviečiame pasidalinti įspūdžiais. Galite rašyti kaip klausimą arba svetainės forume. Už gražų pasirodymą šioje šventėje vaikai gavo padėką ir bilietus nusileidimui su vasaros rogutėmis nuo Kalitos kalno Anykščiuose. Videoreportažas iš dalyvavimo ir lankymosi šventėje.

Užbaigiant sezoną buvo apsilankyta su spektakliu Adomynėje ir birželio 8 dieną (vėl Niūronyse) parodyta mini programėlė VO „Gelbėkime vaikus“ 22-ojo suvažiavimo atidaryme. (foto)

]]>
98 Fri, 21 June 2013 11:06:20
Sveikiname pirmąji forumo narį Pagaliau prisiregistravo pirmas forumo narys mindaugas. Jis gauna nedidelį prizą. Lankykitės bendraukite ir galbūt kitas prizas teks Jums ;)

]]>
100 Mon, 03 June 2013 05:06:48
Artistams nėra kada poilsiauti ;)      Gegužės mėnuo buvo įtemptas mūsų artistams ir muzikantams. Motinos dienos proga pasirodyta Vaitkūnų ir Būtėnų bendruomenėms. Apie pasirodymą Vaitkūnuose skaitykite Vyt. Bagdono straipsnelį laikraštyje „Anykšta“. Gegužės 18 d. panaši programėlė  parodyta Skiemonyse, 23 d. Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijoje, 31 d. Kupiškio rajone Laičiuose. Birželio 1 d. įvyko (panašu, kad labai sėkmingas) debiutas respublikiniame renginyje „Bėk bėk, žirgeli“ (šventės programa). Po savaitės (birželio 8 d.) vėl esame kviečiami į didelį renginį... Deja, jau pasitaikė atvejų kai reikėjo atsisakyti kvietimo, nes dviejose vietose vienu metu niekas negali pasirodyti... Po  to laukia atostogos - už gražius, sėkmingus pasirodymus, garsinančius ne tik globos namų vardą, laukia 3-jų dienų poilsis prie jūros.

]]>
81 Mon, 20 May 2013 10:05:53
Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai Auleliuose (VIDEO!!!) 2013-05-16 Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai globos namuose pristatė edukacinę programą. Vaikai ir darbuotojai pamatė keletą muziejaus eksponatų (ginklų). Jaunesnieji vaikai pasipuošė gautas kuprinėles aplikacijomis, o vyresnieji pasimokė ir išsidekoravo stiklines taures įvairiais ornamentais. Po renginio visi džiaugėsi savo darbais. Videoreportažas

 

 

]]>
91 Thu, 16 May 2013 05:05:57
Sukurtas forumas Sukurtas Aulelių vaikų globos namų forumas. Forume galima parašyti tiesiog atsiliepimą apie globos namus, internetinę svetainę... Padiskutuoti įvairiomis temomis... Arba tiesiog pabendrauti...

Kviečiame aktyviai dalyvauti, nesnausti. Bus ir malonių netikėtumų...

Šiuo metu galima rašyti ir neregistruotiems...  Deja kompiuteriniai botai aktyviai puola net ir padarius registruotą dalyvavimą forume.

]]>
84 Fri, 10 May 2013 02:05:45
Sukurkime globos namų emblemą      Smagu būtų čia prie pavadinimo, o ir daug kur kitur, matyti globos namų emblemą. Kviečiame ir gyventojus, ir darbuotojus pabandyti sukurti Aulelių vaikų globos namų emblemą ar logotipą. Galite siūlyti ir nebaigtus variantus - tiesiog idėjas. Paskui visi bandysime išrinkti geriausią. Kuo greičiau pateiksite, tuo greičiau papuošime bent jau savo svetainę.

     Taip pat laukiame ir pastabų bei pasiūlymų šiai atnaujinamai svetainei. Pasiūlymus ar šiaip kokią informaciją paprasčiausias būdas pateikti svetainei yra per "Klausimai". Visa kas parašyta klausimo langelyje bus matoma tik puslapio administratoriui ir rodoma visiems tik po aprobavimo bei redagavimo, todėl nebijokite rašyti su klaidomis, ne pilnai ar dar kaip... Jei parašysite, kad tai neskelbtina, tai ir nebus skelbiama.

]]>
75 Tue, 23 April 2013 06:04:19
Atsinaujiname Pradedame svetainės atnaujinimą. Palaipsniui bus perkeliama visa medžiaga ir pateikiama nauja.

Senoji svetainės versija

]]>
72 Mon, 22 April 2013 04:04:31